Juhtkiri: Jõgevamaa märk kolib Tartusse

Jõgevamaast pole vabariiklikus pressis praegu midagi rääkida. Kui pealinna vaevab veeuputus, siis meil siin pole häda midagi – Jõgeva linnas näiteks pole kummipaadiga veel võimalik sõita! Nii et uudisekünnist vähemasti vihmarohkusega praegu kuidagi ei ületa ja päikest meil lausa lagipähe ka ei paistnud nagu Pärnus ja Saaremaal.

Jõgeva Treff aga on maakonna nn vapiüritus, kuhu kõik huvilised alati kohale tulevad. Paraku sel aastal mitte enam Kuremaale laagrisse nagu tavaks saanud, vaid hoopis Tartusse.

Eks sellevõrra vähem teenivad meie maakonna toitlustajad, teenindajad ja kaupmehed, kuid väita, et nad motomatkajaid teenindades midagi ei teeni, ka ei saa. Vähemasti kolmapäevast alates põrisesid maakonna teedel erinevate firmade tsiklid ja nahksetes rõivastes naised-mehed olid jälle siin. Meie maakond on neile nii armsaks saanud, et nad ei raatsi harjumuspäraseks saanud kohtadest loobuda ja sõidavad enne Tartusse jõudmist siiski ka Vooremaalt läbi. Eks igaüks valib oma marsruudi ise ja teab, mis eelmisel korral nägemata jäi. Tulijaid on palju ja nad soovitavad kindlasti soojalt Jõgevamaad ka oma kaaslastele, kes veel pole Eestis käinud. Sest siin on väga ilus ja puhas loodus, lahked keelioskavad inimesed ning muidu üks ütlemata kena tsiviliseeritud koht maamuna peal.

Jõgeva Treffi traditsiooniline mootorrataste paraad tuleb taas laupäeval Tartus, mistõttu on liiklus seal häiritud. Paraad algab kella 11.30 ajal Tallinna maantee ja Ravila tänava ristmikult ning suundub Ilmatsalu ringile, sealt Viljandi ringile ja edasi Riia ringile. Edasi suundub paraad mööda Riia tänavat alla ning keerab Riia tänava ja Turu tänava ristmikult vasakule. Sealt edasi sõidavad mootorrattad mööda Vabaduse puiesteed Tähtvere poole ning keeravad Kroonuaia silla juurest üles lauluväljaku poole.

Sellel marsruudil on liiklus paraadi ajal suletud. Politsei palub inimestelt tähelepanu ja eriti palutakse jälgida kollastes vestides liiklusereguleerijaid.

Jõgeva Treff on Baltimaade suurim motokokkutulek. Mullu osales sellel 1800 tsiklisõitjat kümnest riigist. Üritusel astuvad üles paljud rokkbändid ning on hulgaliselt võistlusi.

blog comments powered by Disqus