Laupäeval peeti Võtikveres taas raamatuküla päeva, tänavu juba kuuendat, kus külastajad said osta tavalisest odavama hinnaga raamatuid ning nautida kultuuriprogrammi.
Eestis on Võtikvere raamatuküla ainus ja unikaalne. Euroopas on kokku umbes kolmkümmend raamatuküla, mis tegelevad põhiliselt vanade raamatute müügi ning kultuuriürituste korraldamisega. Raamatukülade traditsioon sai aga alguse Walesist. Keegi Richart Booth hakkas müüma oma hääbuvas kodukohas raamatuid, meelitades sinna ka ümberkaudseid raamatuhuvilisi ja bibliofiile. Tänaseks on Boothi kodukohast kujunenud rahvusvaheline tõmbenumber.
Võtikverest on saanud raamatuküla seetõttu, et selle küla hing on Imbi Paju.
Tänavu olid Võtikveres külas kirjanikest abielupaar Viivi Luik ja Jaak Jõerüüt, kellest viimane peab praegu kaitseministri ametit.
Samas esitles ka noor luuletaja Jürgen Rooste oma uut luulekogu, kultuuriüliõpilane ja vahel ?Sirbis? muusika-ja raamatuarvustusi kirjutav Marko Martinson on Jürgeni luuletused viisistanud, just neid laule noored ka esitasid. Laulud sündisid nii, et Marko Martinson, kes oli Jürgeni naaber- hakkas mängima kitarri, Jürgen aga laulma. Laulud läksid Võtikvere raamatuküla külastajatele väga hinge ning noormehed teenisid suure aplausi.
Eriti hästi läksid Võtikveres kaubaks teatmikud ja sõnastikud, juturaamatuid osteti nende kalli hinna tõttu siiski üsna vähe. Raamatusõpru meelitab Võtikverre raamatulettide juurde raamatute võrdlemisi soodne hind: poodides maksavad need paarkümmend protsenti rohkem.
Alati on Võtikvere raamatukülas saanud kohtuda tuntud ja ka kohalike kirjandusinimestega, olgu nad siis prosaistid, luuletajad või ka tõlkijad samuti teiste kultuuritegelastega.
Metskonnamajas sisse seatud muinasjututoas ootasid lapsi üliõpilased ning ka juba pedagoogiametit pidavad Maili Vesiko ja Ilona Sillak. Lapsed ning ka täiskasvanud muinasjutuhuvilised said endises metskonnamajas sisse seatud muinasjututoas valmistada haldjaid, samuti kuulata muinaslugusid ja neid ka ise läbi mängida.
Väikeste ja natuke suuremate muinasjutusõprade hulgas oli muinasjutu tuba sedavõrd populaarne, et ruumi jäi liikumiseks napiks.
Raamatupeo peamiseks eesmärgiks on korraldaja Imbi Paju kinnitusel inimesi juba maast madalast lugude ja jutustuste abil loovalt mõtlema ja tegutsema julgustada.