JSK Tähe/Olivia alustab meistriliiga hooaega

Laupäeva õhtul peab spordiklubi Tähe/Olivia saalihoki esindusmeeskond Eesti meistrivõistluste meistriliiga avamängu, kus Virtuse spordihoones võõrustatakse EMÜ SK meeskonda. Ühtlasi märgitakse hooaja algusega ka spordiklubi Tähe 23. sünnipäeva.


Tähe eestvedaja ja treeneri Marko Saksingu sõnul minnakse uuele meistriliiga hooajale vastu suurte lootustega. „Lähme kindlasti medalit võitma, sest medalita oleme olnud juba neli hooaega.”

Pärast seda, kui Tähe meeskond kevadel 2014 Eesti meistriks tuli, ei ole suudetud enam medaleid koju tuua. Kui veel hooajal 2014/15 jõuti poolfinaali ja kaotati lõpuks pronksimängus, siis viimasel kolmel hooajal ei ole isegi enam poolfinaali jõutud. Tulemuseks on olnud viies koht. Nüüd on koht poolfinaalis ehk  play-off mängud aga juba kindlustatud, sest saalihoki meistriliiga on kuivanud neljale meeskonnale.

Meistriliiga kuivas neljale meeskonnale

Põhiturniiril mängivad algaval hooajal vaid neli meeskonda. Lisaks Jõgevale veel Eesti Maaülikooli SK, TalTech ja tiitlikaitsja Sparta Team Automaailm. Kõrvale on jäänud mullune hõbe Saku meeskond

Toimub neljaringiline põhiturniir ning hooaja teisel poolel mängib ühe ringi kaasa ka Eesti juunioride koondis ning seda võõrsil.

„Kunagi mängis meistriliigas isegi üheksa meeskonda, kuid kaheksa oli tavaline arv. Nüüdseks on siis jäänud ainult neli meeskonda. Eks mõnigi meeskond ole loobunud suurte kulutuste tõttu ning panustanud rohkem noortele,” selgitas Saksing. Selline tagasikäik ala arengule mõistagi kasuks ei tule.

Kui Tähe hooaja eelarve küünib 65 000 euro juurde, siis meistriliigas mängiv esindusmeeskond võtab sellest Saksingu kinnitusel tugeva poole.

Samas on Jõgeva meeskond tema sõnul uueks meistriliiga hooajaks hästi valmis. „Mitu aastat kestnud noorenduskuur peaks nüüdseks suuremas osas läbi olema. Valdavalt on meeskonnas 1999 või hiljem sündinud mängijad. Noored on paar aastat häid kogemusi saanud, nüüd peaks ka tulemusi näitama. Seda enam, et treenitud on tugevalt ja meeskonna vaimsus on hoopis parem kui aasta tagasi,” rääkis treener.

Alustatakse kahe välismängijaga

Saalitreeningud on esindusmeeskonnal toimunud neli korda nädalas. Lisaks ühel päeval taktikaline treening. Mängijad on Saksingu sõnul tahtmist täis ja lähevad medali peale välja.

Meeskonna komplekteerimisel ei saa mõistagi ka ilma välismängijateta. „Praegu on meil võõrmängijatest meeskonnas lätlane Peteris Freimanis ja soomlane Joel Ekroos. Eelmisel hooajal liitusid nad meeskonnaga turniiri teisel poolel ja see avaldas mängule kohe mõju. Lisaks loodame kaks välismängijat juurde saada veel detsembris, enne mängijate üleminekuakna sulgumist,” rääkis Saksing.

Tähe enda kogenud mängijatest jätkavad väravavaht Rainer Kalde, Margus Guss ja Raul Kivi. Viimane siiski juhul, kui põlvevigastusest taastumine seda lubab. „Väga palju sõltub meie mängutulemusest, kuidas mängib väravas Kalde. Tegemist on siiski hetkel ainsa Tähe mängijaga, kes kuulub ka Eesti koondisse. Saalihokis oleneb väravavahi mängust aga 80-90 protsenti.”  

Uue hooaja eel lahkus Tähest Targo Treial, kes nüüd mängib Viskoosa eest. Erik Vadi mängib algaval hooajal Tähe asemel SHK Jõgeva Lootus ridades esiliigat.

„Noortel mängijatel on esiliigas kindlasti sobivam mänguaega saada, millega enesekindlust kasvatada. Lootus on sisuliselt meie duubelmeeskond, kuid kahjuks saalihokis kunagine mängijate vaba kasutamissüsteem 20-aastast vanemate mängijate puhul enam ei kehti,” rääkis Saksing.

Esiliiga, kus 13 meeskonda mängivad esialgu kahes grupis, on mängudega juba algust tehtud.

Teises liigas teeb kaasa kuus meeskonda ja nende seas ka JSK Tähe/Olivia 04.

Uue hooaja eel toonitab Saksing, et meeskonnale on väga oluline kodupubliku toetus. „Tulge kõik kindlasti oma meeskonda toetama ja mängudele kaasa elama. Pealtvaatajate abiga suudame ka medalid Jõgevale tagasi tuua,” rõhutas ta. 

TIIT LÄÄNE  

blog comments powered by Disqus