Jõulurong avas pikad pühad

Sellega, et detsembrikuu esimesel pühapäeval advendiküünal süüdatakse ja jõuluootus algab, ollakse meilgi juba aastaid harjunud. Kõik Eesti Vabariigi ajal sündinud lapsed on veendunud selleski, et olgu siis lund maas või mitte, suss päkapiku andide tarvis tuleb sellest ajast saati kindlasti õhtuti aknalauale seada. Et aga päkapikke terve vagunitäis võib olla ja jõuluvanagi rongiga ringi reisib, nägid Tabivere mudilased ja suuremadki esimest korda. Küllap seetõttu koguneski pühapäeva ennelõunal pisikesse mahajäetud moega Tabivere raudteejaama vihmasegustele tuuleiilidele vaatamata mitusada Jõulurongi uudistajat, neist vähemalt pooled keskmist kasvu päkapikustki pisemad.

Eesti Raudtee AS juhatuse liige Riivo Sinijärv oli sel päeval ametikõrgendust saanud ja võis oma jõulutervituse ette kanda ehtsas jõuluvanamundris. Kui Eesti Raudtee segakoor oli mõned päevakohased laulud laulnud, õhutas jõuluvana lapsi päkapikke vagunist välja hüüdma. Viimased ei lasknud end pikalt paluda, vaid pudenesidki vanikutega ehitud retrohõngulise vaguni uste vahelt perroonile, kommikorvid käes, ja asusid rahva hulgas kommiringe tegema. Paarikümne minuti jooksul, mil jaamahoone ees jõuluvana eestvõttel tantsiti-lauldi ja pühadejuttu puhuti, jõudsid välejalgsed päkatsid, kellest mõni küll ka lausa täismehe mõõtu, kokkutulnute seas mitu ringi teha. Kommita ei jäänud keegi.

Ärasõidu eel häid soove jagav jõulumees andis abivalmilt edasi ka rahvamaja perenaise Tiina Tegelmanni kutse advendiküünla süütamisele ja kontserdile. Nii suunduski jõulurongi teele saatnud seltskond peaaegu täies koosseisus rahvamajja, kus Tabivere Gümnaasiumi ja muusikakooli õpilaste laulu ja pillimängu kuulati ning koos vallavanem Aare Aunapiga kuusel esimene küünal süüdati.

Kui täpselt aasta tagasi uhiuues rahvamajas mitu korda väiksema kaaskonnaga jõulupühi sisse juhatati, lubas Aare Aunap naljaga pooleks, et kui rahvast ikka väga palju käima hakkab, ostetakse saali kahesajale toolile vajadusel lisa. Pühapäeval selguski, et vallavanema tookordne naljaga pooleks antud lubadus osutus prohvetlikuks: toole on juba juurde muretsetud ja üle neid seekord ei jäänudki.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus