Jõulumosaiik Jõgeva muusikakoolilt

“Elu on üks suur mosaiik,” ütles kontserti juhtinud õpetaja Margus Kask. Seekordse kontserdikavaga püüti saalitäie publiku silme ette manada jõulumosaiiki kokku kuueteistkümnest tükist. Et jõulupilt saaks võimalikult täiuslik, andis Margus Kask iga tüki ehk osaga kaasa seletuse ehk “teatud viite sellele, mis jõulude ajal oluline”.

Rahvalikku ja klassikat

Pillilugude ja lauludega juhatas päevajuht kuulajate mõtted “Kevade” lugude Paunvere-mailt jõulukommete, jõuluvana, küünlavalguse mõtiskluste ja jõuluöö salapärasuse juurde.

Et ükski korralik pidu ei saa õiget hoogu sisse ilma polkata, laskiski kõigepealt polka lahti V klassi akordioniansambel Olga Tättari juhatusel looga “Löw Polkett”. Seejärel kõlanud Dorinski “Heas tujus” üritas kuulajatele tõeliselt head tuju luua. Viiulihelid, mis Paunvere-lugude Arnot kord lummasid ning noormehe pea sassi ajasid, aitasid sedakorda kuulajatel jõulumaale lähemale jõuda.

Viiuliansambel Jaana Suija, Janelle Koort ja Mariell Puusta astus lavale, et mängida Brahmsi “Valssi”. Enne, kui esinemisjärg jõudis I klassi lauljate piparkoogimaja laulu juurde, heitis Margus Kask pisut valgust jõuluaja kommetele ja söömistraditsioonidele ning nende tähendusele. Teistsugusele lainele üritas häälestada Kadi Lille esitatud klaveripala Burgmülleri “Lady Ride”. Ansambel Sakritsad ja õpetaja Eha Niglas tõid sisse küünlavalguse mõtisklusmeeleolu, mida veelgi enam süvendas klassikaline pala flöödiansamblilt Matthesoni sonaat F-duur, I osa. VI-VII klassi akordioniansambli esitatud lustakad palad “Krokodill Gena lauluke” ja Burinskase “Polka” andsid põhjust humoorikaks pilditükikeseks jõuluvanast, kes tihtilugu “põeb salapärast tõbe, kõnnib aeglaselt, on enamasti kerekas, alati ei tea, kuhu asjad jättis ega tunne eriti neid, kelle juurde jõudis. Tal on suur punane nina, üldjuhul keeldub ta arstile minemast…”.

Talve võlumaale

Hoogsalt lõi oma loo lahti vaskpuhkpillide ansambel koos õpetaja Kaido Järvsooga. Neidude lauluansambel laulis kaks tuntud ilusat jõululaulu – inglise rahvalulu “Greensleeves” ja Lennon/McCartney “Kauneid jõule”. Kõige suurem kollektiiv ehk vastloodud kooli puhkpilliansambel Margus Kase juhatusel pühendas oma esimese loo “Suvevaheaeg” Põltsamaa muusikakoolile: eelkõige sealsete puhkpillimuusika suvekoolidele mõeldes ja ka seepärast, et naaberkool tähistas hiljaaegu oma 45. aastapäeva. Palad “Talve võlumaa” ja “Häid jõule” puhkpilliansamblilt kontserdi lõpetuseks kõnelesid enda eest, sest talvevõlumaal jõulude ajal pidavat isegi loomad kõnelema, mis siis veel muudest imedest rääkida. “Olge valmis,” andis kontserdi- ja ansamblijuht kuulajatele soovituse koju kaasa.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus