Jõululaager Lustiveres

Esimesel õhtul korraldati tutvumismänge ning lauldi ühiselt karaoket. Tegevust jätkus õhtu läbi: tantsiti, suheldi üksteisega ja mängiti saalis pallimänge. Õhtul esitasid kohalikud lapsevanemad meile kaasaegse variandi kõikidele tuttavast naeriloost. Viimased laagrilised läksid magama alles varastel hommikutundidel, sest kui on tegevust, kes siis unele jõuab mõelda.

Teine päev algas varajase äratuse, ühise hommikusöögi ning noorte jagamisega töögruppidesse. Kiiremad said kohe geelküünlaid valmistama, maiasmokad läksid esimesena piparkooke glasuurima. Lõpuks said kõik osalised igast töögrupist ka midagi endale kaasa valmistada. Asjaosalistele endale meeldis kõige enam geelküünalde tegemine. Midagi enda tehtut on kõige südamelähedasem kinkida. Osavust sai proovida ka lauakaunistuste ning ehete valmistamisega. Toimus ka meediakoolituse I etapp, kus kuulajaid oli igast klubist. Koolituse teemaks oli ajakirjandus ning noored said avaldada oma arvamust. Eesti ajakirjandusest ja rääkida oma kogemustest meediaga.

4H laagrid lõpevad tavaliselt ühise koosviibimise ning tänamisega. Selle aasta viimase laagri lõpetamisel koguti ka mõtteid, mida järgmisel aastal ühiselt ette võtta. Noored soovisid jätkuvalt mitmesuguseid laagreid ning ka ühiseid reise, mis arvatavasti noorte ja juhendajate algatusel ka toimuma saavad. Tublisid 4H?kaid külastas ka jõuluvana, kes igale klubile kingikotigi oli kaasa võtnud.

4H piirkonnaüritustest on saamas traditsioonid, mis kutsuvad hakkajaid noori üha enam klubidega liituma ja midagi ühiselt tegema. Koostegemise rõõm on kõige suurem rõõm. Jõululaager oli taas üks kordaminek kõigile osalistele ja punkt hästilõppenud aastale.

KRISTI PEDANIK
Põltsamaa 4H-kas

blog comments powered by Disqus