Jõulukontsert noortelt meestelt idast ja läänest

Viimse kohani täis saalis said kuulajad veenduda, kuivõrd suurepärase kontserdielamuse võivad pakkuda omakandi noored lauljad ning selleks, et head laulu nautida, ei pea tingimata kohale kutsuma nimekaid esinejaid suurematest keskustest.

Poisid-mehed idast ja läänest

Nii nagu teisteski maakondades, on ka Jõgevamaa Poistekoori ja Noorte Meeste Koori ellukutsumine Eesti Meestelaulu Seltsi algatus. Neljandat aastat tulevad Jõgeva kultuurikeskusse pühapäeviti kaks korda kuus lauluharjutustele poisid ja noormehed maakonna erinevatest paikadest. Valdavalt on need ka oma koolis parimad laulumehed, kes siin saavad lihvi asjatundjate dirigentide käe all. Bussid toovad laulurahva keskpaika ehk Jõgevale kokku kahest suunast – ida poolt Põltsamaa ja lääne suunast Torma kandist. Pärast lauluproovi sõidutatakse väikesed ja suuremad laulumehed jälle tuldud teed tagasi.

Jõulude aegu on tavaks saanud üles astuda ühise kontserdiga. Jõgevamaa Noorte Meeste Kooril on aga tänavusel sügisel seljataga juba kaks üsna vastutusrikast esinemist. Novembrikuus tehti kaasa nii Tartus Vanemuises peetud Lõuna-Eesti meeskooride laulupäeval kui ka Pärnu kontserdimajas korraldatud Eestimaa noorte meeskooride ühiskontserdil, millega tähistati nende kooride tegutsemise viiendat aastapäeva.

Neljandat tegevusaastat alustas Jõgevamaa Noorte Meeste Koor eriti hoogsalt ning eelmise aastaga võrreldes ka mõneti suuremas koosseisus. Tartlaste Sirle Lorvi ja Lauri Brede kõrval asus noormehi juhendama jõgevlane Maret Oja. Et koor selliste tugevate dirigentide käe all suure sammu edasi on teinud, selles oli võimalus jõulukontserdi kuulajatel veenduda.

Koorid, ansamblid, solist

Kontserti juhtinud Valdi Reinas kuulutas kõigepealt välja poistekoori esinemise. Lisaks tuntud hoogsatele poistelauludele lasti Mare Talve juhatusel kõlada ka päevakohasel jõululaulul. Klaveril saatis poistekoori Silja Piir, kelle juhendusel astus seejärel lavale Jõgeva Ühisgümnaasiumi poisteansambel. Et vaid kolm kuud koos käinud väikesed poisid suudavad vahvalt ja hästi laulda, seda tõendab ka nende tänavusel ülemaakonnalisel laulukonkursil võidetud esikoht oma vanuseklassis. Toomas Volli humoorika lauluga “Neli pruuti” astus üles Sadala kooli kuuenda klassi poistekvartett. Sama kooli VII-VIII klassi tütarlasteansambli esinemine muutis valdavalt meessoo esinejate kontserdi mitmes mõttes värvikamaks, kui arvestada seda, et ansambel on ka oma vanuseklassis maakonna lauluvõistluse peapreemia omanik. Mõlema ansambli juhendaja on Mare Talve. Pärast Sadala ansambleid oli esinemisjärg Jõgeva kultuurikeskuse poisteansambli käes, keda võiks ka peaaegu pereansambliks pidada, sest enamik laulupoisse kuulub juhendaja Silja Piiri enda pereringi.

Joonas Paas Jõgeva Gümnaasiumist, kes viimatiste Betti Alveri luulepäevade aegu teenis ära parima meesnäitleja tiitli ning samas on tunnistatud ka maakondliku lauluvõistluse võitjaks, astus kontserdil üles solistina, lauldes hingestatult Tõnis Mägi laulu “Pimedale muusikule”, mille publik suure aplausiga vastu võttis. Novembrikuus taaselustatud Jõgeva kammerkoori esinemine Margus Kase juhatusel ja Merike Kati klaverisaatel aitas kava meeldivalt mitmekesisemaks muuta. Kontserdi lõpetas Jõgevamaa Noorte Meeste Koori etteaste, mis oli sedakorda eriliselt soe ja särav ning kuulajatele tõeliselt nauditavaks jõulukingituseks.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus