Jooksjad toetasid heategevust

Juba neljal kevadel on Eestis korraldatud noorte üleriigilist heategevuslikku teatejooksu. Tänavu oli jooksupaikade nimistus esimest korda ka Jõgeva. Ühtekokku startis möödunud neljapäeval 18 Eestimaa paigas teatejooksule 7500 V-IX klasside õpilast.

Jõgeva kultuurikeskuse juures peetud jooksule registreerus 20 Jõgevamaa koolide üheksaliikmelist (8 jooksjat + varuvõistleja) võistkonda. Kõigepealt said jooksjad selga punased teatejooksusärgid ning seejärel tehti Eesti naiste odaviskerekordi omaniku Moonika Aava juhendamisel lihased soojaks.

Esimesi võistkondi teatejooksule lähetades tuletas Jõgeva Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Viktor Nõmm kõigile meelde, et tegemist pole võistluse, vaid heategevusaktsiooniga, nii et veri-ninast-välja-, pilt-tasku- ja kops-kinni-stiilis jooksu kelleltki ei oodata. Jooksuga juhiti tähelepanu hoopis vajadusele toetada neid lapsi, kellel puue ei võimalda joosta, hüpata ega palli mängida. Annetusi Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juurde rajatava unikaalse ratastooli-mängupargi toetuseks sai Elioni heategevusnumbrile 900 7777 või DnB NORD panga heategevuskontole 9620100009926 teha nii jooksupäeval kui ka kõigil järgmistel päevadel: heategevustelefon ja -konto jäävad annetustele avatuks terveks aastaks. Möödunud aastal koguti samalaadse jooksuga samasse fondi 100 000 krooni.

Lisaks jooksusärkidele said jooksjad teatejooksu sponsoritelt kingituseks maiust ja karastusjooke. Jooksu lõppedes loositi välja ka üheksa sajakroonist Rademari kinkekaarti. Pärnus startinud Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi V klassi võistkonnal vedas aga eriti: nemad võitsid loosiga üle-eestilise jooksu peaauhinna: võimaluse osaleda Norras toimuval analoogsel teatejooksul TineStaffeten. Norralaste eeskujul MTÜ Tallinnmeeting heategevuslikke teatejookse korraldabki.

„Võimaluse see jooks ka Jõgevale tuua võtsime heal meelel vastu,” ütles ettevõtmise Jõgeva-poolne korraldaja Hanno Koll. „Varasematel aastatel olid nii mõnedki Jõgevamaa noored võtnud teatejooksul osalemiseks ette sõidu Tartusse, nüüd saime neile kohapeal jooksuvõimalust pakkuda.”

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus