Johannes Haav koostas Jõgevamaad tutvustava kalendri

Jõgeva fotograaf Johannes Haav koostas ja kujundas 2016. aasta kalendri, mis tutvustab meie maakonna rahvakultuurikollektiive, loodust ning turismiobjekte.


2016. aasta 12. juunil peetakse Jõgeval II Eesti Naiste Tantsupidu. Seda silmas pidades valis Johannes Haav kalendri esikaanepildiks foto 2011. aastal Jõgeval peeetud I Eesti Naiste Tantsupeost.

Kalendris on fotosid mitmetest Jõgevamaa naisrühmadest. Peole saabujad püüavad usutavasti leida aega tutvuda mitmete Jõgevamaa paikadega, seepärast on kalendris ka fotod kaunitest loodusvaadetest ja turismiobjektidest: Euroopa riike tutvustavast Hernehirmutiste pargist Sadalas, Mustvee uuest sadamahoonest, Pala ökopaisjärvest, Vooremaa järvedest. Fotoobjektiivi ette on jäänud Kalevipoja kala- ja veefestival, turismiettevõtetest aga Õuna puhketalu Jõgeva vallas. Aerofotodel näeb Jõgeva ja Põltsamaa linna.

Lisaks Johannes Haava fotodele on kalendris ka fotosid kauaaaegselt Vooremaa ajakirjanikult ja fotograafilt Ardi Kivimetsalt ja harrastuspiltnikelt Kalev Karult ning Jaanus Mikult.

JAAN LUKAS    

blog comments powered by Disqus