Jõgewa muuseumis avati uus ekspositsioon

Jõgeval tegutsev MTÜ Pommiauk on avanud uue Jõgewa militaarnäituse ekspositsiooni, mis kajastab sõjaarheoloogiat ja Pommiaugu klubi tegevust.

Lisaks pakutakse vaatamiseks ehtsat metsavennapunkrit ning olema on ka Arsenal-Grossley soomusmasina koopia, mis on suur, vabariigi sajandaks sünnipäevaks valminud projekt, mille Sergei Jerjomin ise ehitas. Uue ekspositsiooni kokkupanekuks kulus Jerjomini hinnangul umbes aasta. „See oli ikka raske protsess, kuna meil finantseerimist ei ole, siis on see väga raske. Teeme kõik ise, sest muuseum on kahe inimese eraprojekt,“ sõnas Jerjomin. Muuseumist leiab kõike meremiinist miinipildujani.

Kellele muuseumist väheks jääb, siis 16. juunil toimub uuel muuseumiterritooriumil vanavara ja militaarlaat, kuhu on oodatud kõik need, kellel midagi põnevat müügiks tuua. Külastajatele on sissepääs tasuta ning kui müüja pagasnikutäie kraami müüki toob, saab ka tema prii müügiruumi. „Oleks tore, kui kohalikud inimesed teeksid oma garaažid puhtaks, näiteks vanad varuosad või asjad, mida ära visata on kahju, aga endale ka vaja ei lähe,“ sõnas Jerjomin, julgustades asju müüki tooma, sest külastajaid tuleb ka Lätist ja Leedust.

Kunstisõpradel tasub samuti sammud muuseumi saata, sest uudistada võib Gennadi Lapini akvarellide väljapanekut. Esindatud on nii Lapini enda kui ka tema sõprade tööd. Lisaks on kõik kunstiteosed võimalik omale koju viia.

Muuseum on avatud kolmapäevast pühapäevani 11-16 aadressil Tallinna maantee 17b, sissepääs KEKi hoovist. Laada sissepääs on Masti tankla poolt.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus