Jõgevlased süütasid kolmanda advendiküünla koos vallarahvaga

Seekord said maakonnakeskuse sündmusest küllaltki hõlpsalt osa võtta ka vallarahvas ? nende jaoks oli Kassinurme, Siimusti, Vaimastvere, Kuremaa ja Laiuse kandi elanike jaoks käigus jõulubuss. Kultuurikeskuse ees laulis päkapikukoor, Maalt jõudsid hobusega kohale maavanem Aivar Kokk, Jõgeva vallavanem Saima Kalev ja volikogu esimees Arvo Sakjas. Nemad süütasidki kolmanda advendiküünla ja soovisid kõigile ilusat jõuluootuse, rahu ja heategude aega, et meil jaguks aega nii enese, oma pere ja sõprade tarvis.

“Linn ja vald on nii tihedalt läbi põimunud, et raske ongi vahet teha, kus algab üks ja lõpeb teine, kuigi ametlikud piirid on olemas. Seda toredam, et saame koos advendiküünla süüdata ja üheskoos tänast vahvat õhtut veeta,” nentis vallavanem Saima Kalev. Õnnistatud advendiaega soovinud EELK Jõgeva kogudese õpetaja Valdo Reimann märkis, et järgmine pühapäev on juba kahekordne püha: hommikul tähistame veel 4. adventi ja õhtul oleme juba jõuluõhtu ning selle sõnumi mõtetes, sõnades ja lauludes.

Kultuurikeskuse esisel oli kaetud söömalaud, kust sai keedetud ube ja sooja rosinasuppi vahukoorega. Kõigile pakuti piparkooke ja komme, kingiti küünlaid, et kolmanda advendiküünla tulesoojus jõuaks igasse kodusse. “See advendiõhtu jättis meile väga kena mulje ja jõulukaunistustes Jõgeva on õhtuti samuti ilus. Advendiküünala süütamisest linnas pole me varem osa võtnud, nüüd oli hea, et käiku pandi jõulubuss, meid toob ja viib. Õhtu on parajalt jahe, kuid soe supp ja kogu see olemine siin annab sooja ja loob parema tuju,” arvasid Urve ja Raimond Kuremaalt. Hästi korraldatud advendipühapäevaga jäid rahule teisedki kohaletulnud.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus