Jõgevatrefi kaugem külaline oli Taimaalt

Nädalavahetusel peetud motokokkutulekul Jõgevatfreff oli osalejaid kuueteistkümnest riigist, kaugemalt oli kohale tulnud neiu nimega Sau Taimaalt.

 

Kuigi Jõgevatreff on ennekõike motokokkutulek, osales Tai neiu Sau koos oma soomlasest saatjaga trefil hoopis autoga. Samas kinnitas neiu, et tema härrasmehel on olemas ka mootorrattas, kuid mugavuse mõttes otsustasid nad siiski auto kasuks. Tuleb tunnistada, et nende auto, kaheksakümnendate aastate lõpul toodetud Ferrari Testarossa, püüdis pilke rohkem kui mootorrattad. Iga natukese aja tagant käidi uhket masinat lähemalt kaemas ning omanik pidi auto kaheteistsilindrilise mootori pöördesse ajama.

Sau demonstreeris lahkelt uudistajatele masinat, millel asub mootor kere tagaosas ning pagasiruum on hoopis auto eesotsas. Auto demonstreerimise ajal jutustas Sau, et töötab poole aastast Tais ning aasta teise poole veedab Soomes. Eestis oli neiu teist korda. Samas esimest korda käis ta Eestis vaid korraks Tallinnas, seega meie pealinnast kaugemale polnud ta varem jõudnudki.

Eksootilise välimusega neiuga sooviti koos palju pilti teha, mille vastu tal mitte midagi polnud. Veel kiitis Sau Põhjamaade ilma: “Meil Taimaal on oluliselt palavam, kuid sealne kliima on niiske ja see mulle ei sobi. Eesti ja Soome suvi meeldivad mulle rohkem.” Kummalisel kombel päevitub ta Põhjamaades viibides palju rohkem kui kodumaal. “Tumedam olen ma põhjamaalastest juba loomulikult, kuid siin viibides muutub mu nahk päevitades veel tumedamaks, mida minu kodumaal ei juhtu,” jutustas Sau. Veel sõnas ta, et naudib taolist kokkutulekut, mis peetakse looduse keskel. Kuremaa asula park oli tema jaoks juba üsna ürgne loodus. “Loodan veel kunagi Eesti sattuda ja ehk ka Jõgevatrefile ning siis juba mootorratta seljas,” lisas motokokkutuleku kaugeim külaline Sau.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus