Jõgevamaalt X Noorte Laulu- ja Tantsupeole

Teisipäevasel infopäeval jagasid Jõgevamaa kuraatorid Tiina Loorand ja Pille Tutt suurel peol osalevate kollektiivide juhtidele välja dirigentidele ja tantsujuhtidele meelespead, samuti asjakohaseid selgitusi kõiges muuski.

Jõgevamaa laulupeoliste majutuskohad on seekord Tondil, Lasnamäel ja Kalamajas. Tantsijate maja on Tallinna Linnamäe Vene Gümnaasium aadressil Linnamäe tee 10, kus komandant on Kaire Kampus. Lauljad on majutatud kahte majja ? Tallinna I Internaatkooli aadressil Tondi 40 ja Kalamaja Põhikooli aadressil Vabriku 18. Esimeses on komandandid Maimu ja Ain Valdmann ning teises Sirje Ange ja Kadi Länik.

Selgitusi jagati ka osalejate käepaelte ja kaelakaartide asjus, täpsustati parkimisega ning rongkäiguga seonduvaid probleeme jms.

Jõgevamaalaste rongkäigu seab rivvi Ain Valdmann. Tantsijate majas seisab peoliste tervise eest hea doktor Viigipuu, lauljate majades on võimalike abivajajate teenistuses Punase Risti vabatahtlikud.

Tänavuse X Noorte Laulu- ja Tantsupeo pealkiri on teatavasti “Ilmapuu lävel”, ühendamaks laulupeo “Ilmapuud” ja tantsupeo teemat “Lävel”. Laulupeo kunstiline juht Aarne Saluveer on öelnud: “Laulupidu on otsekui ilmapuu, mis ühendab inimesi, põlvkondi, ajastuid ja keskkonda. Inimesed Eesti erinevaist paikkondadest koonduvad laulupeol ühiseks tüveks, millest hargnevad okstena meie oma laulud.”

Reedel, 29. juunil kell 19 on Kalevi staadionil X Laulu- ja Tantsupeo avamine, millele järgneb tantsupeo I etendus. Laupäeval, 30. juunil kell 11 on tantsupeo II etendus ning kell 16 III etendus. Samal päeval kell 20 aga peavad lauluväljakul tantsijad, lauljad ja pillimängijad ühist simmanit ehk kõikide piduliste lustipidu. Pühapäeval, 1. juulil kell 9 algab rongkäik ning kell 13 laulupidu lauluväljakul.

Jõgevamaalt X Noorte Laulu- ja Tantsupeol osalevad koorid ja orkestrid:
Mudilaskoorid Palamuse Gümnaasiumist, Põltsamaa Ühisgümnaasiumist, Jõgeva Gümnaasiumist, Jõgeva Ühisgümnaasiumist ja Tabivere Gümnaasiumist, lastekoorid Jõgeva Gümnaasiumist, Jõgeva Ühisgümnaasiumist, Laiuse Põhikoolist, Palamuse Gümnaasiumist, Puurmani Gümnaasiumist, Põltsamaa Ühisgümnaasiumist, Sadala Põhikoolist, Tabivere Gümnaasiumist ja Voore Põhikoolist, poistekooridest Jõgevamaa poistekoor ning Põltsamaa Ühisgümnaasiumi, Jõgeva Gümnaasiumi ja Jõgeva Ühisgümnaasiumi poistekoor. Segakoorid on Põltsamaa Ühisgümnaasiumist, Jõgeva Ühisgümnaasiumist ja Jõgeva Gümnaasiumist. Osalejad on veel Jõgevamaa noorte meeskoor, Jõgeva Gümnaasiumi neidudekoor, Jõgeva muusikakooli rahvapilliansambel, Torma valla noorte puhkpilliorkester, Jõgeva muusikakooli puhkpilliorkester, Põltsamaa Ühisgümnaasiumi puhkpilliorkester ja Põltsamaa saksofoniansambel ning Põltsamaa kammerorkester.

Jõgevamaalt X Laulu- ja Tantsupeol osalevad tantsurühmad ja võimlejad:
II ? III klassi rühmad Jõgeva Ühisgümnaasiumist, Lustivere Põhikoolist ja Voore Põhikoolist, V ? VI klassi rühmad Palamuse Gümnaasiumist ja Põltsamaa Ühisgümnaasiumist ning Lustivere Põhikooli VI klassi rühm. VII ? IX klassi rühmad on Palamuse Gümnaasiumist ja Laiuse koolist ning kaks rühma Pala Põhikoolist. C-segarühmadest lähevad peole Põltsamaa kultuurikeskuse “Zipelgad?, Jõgeva Ühisgümnaasiumi “Idaküngas? ja Jõgeva Ühisgümnaasiumi “Kirivöö”. Veel osalevad peol Pala kooli õpetajate rahvatantsurühm. Võimlemisrühmad on Jõgeva Ühisgümnaasiumist, Lustivere Põhikoolist ning kaks rühma Adavere Põhikoolist, samuti läheb peole Jõgeva kultuurikeskuse tantsustuudio. 

VAIKE KÄOSAAR             

blog comments powered by Disqus