Jõgevamaalt viidi Maamessi naelaks uus ja uhke Junkkari külvik

Täna on Tartus neljapäeval alanud Maamessi viimane päev. See on Baltimaade suurim maaelusündmus, mis on toonud näituste messikeskuses pea seitsmele hektarile kokku 470 eksponenti. Jõgevalt ja Jõgevamaalt osaleb 17 ettevõtet.


Mess toob kokku põllumajanduse, metsanduse, aianduse ja toidutööstuse valdkonna ettevõtted. Jõgevamaalt oli neid seekord seitseteist. Nende hulgas on kaks, kes on osalenud ka kõigil varasematel – OÜ Same ja A. Tammel AS.

Mõlema ettevõtte juhtide muljed messi esimesest päevast olid head. Arvi Tammeli kinnitusel suhtub nende firma oma  väljapanekusse alati väga tõsiselt, näha tuuakse kõige uuemad müügil olevad masinad.

Mess loob häid kontakte

„Seekord arvan, et messinael on meilt,“ ütles Tammel suure uhke Junkkari mehaanilise väljakülviseadmega kombikülviku W700 kohta. Tegemist on 0-seeria masinaga, mis pärast messi  kohe tööle läheb, pärast seda sõidab aga tehasesse tagasi, kus selgitatakse välja kulumine ja parandatakse ettetulnud vigu.

Tabivere osaühing Same oli väljas imposantse valikuga metsandus- ja teehooldusmasinatest.

Triimon OÜ, kes teeb peamiselt Jõgeva- ja Tartumaal katuseid, oli  juba esimesel päeval palju kontakte kogunud, kellele katuseid vaatama minna. „Läheme kõigepealt kohale ja vaatame, millise katuse majale üldse panna saab, ja siis hakkame rääkima, missugune see kliendi meelest täpselt olema peaks,“ rääkis Egon-Einar Einberg. Triimon teeb nii teras-, kivi- kui eterniitkatuseid.

Aivar Kollo aktsiaseltsist Moduator, kus tegeldakse mehhaanikakomponentide ja kulumaterjalide vahendamisega, on samuti messiga rahul. Moduatori vahendatavat läheb tarvis  pea kõigile masinatele. Ja huvilisi polnud vähe. Maamessist rääkides ütles Kollo, et tema ei imesta, et paljud ettevõtted on siin n-ö vanad tegijad. Ta meenutas aega, mil EAS toetas veel alustavate firmade esinemist Eesti-sisestel messidel ja paljud ettevõtted seda kasutasid.

„Toetus alustavatele ettevõtjatele ka Eesti messidele minekuks oleks niisugune süst, mis ettevõtlust toidaks. Nad saaksid ju algul kliente Eestist ja jalad alla. Ega see eksportki tulemata jääks,“ kinnitas ta.

Oma koht ka väiketootjal

Suurtootjate ja varustajate kõrval osalevad Maamessil ka väiketootjad, neist toiduga tegelevad Jõgeva maakonna tootjad on Jõgevamaa Koostöökoda koondanud ühisele ekspositsioonipinnale. Sinna mahtusid Scanola Baltic AS oma toiduõlidega, Margus Jõesaare nukumajad, mitu meetootjat, Teearu talu liha ja kalaga, Olemari talu kitsejuustud ja Juhuse käsitööõlu. Samuti Loov Energia keraamika. Jõgevamaa esindus asub D-hallis, mis enamasti toidutootjate ja siseturismi ettevõtete päralt.

Kuigi formaadilt on Maamess ennekõike erialainimeste pidupäev,  jätkub siin tegevust ka peredele.

Jõgevalt ja Jõgevamaalt on messil veel Sike Agri OÜ, Kiretec OÜ, Eesti Taimekasvatuse Instituut ja MFO OÜ,

Messikavva kuuluvad praktilised seminarid, näitused, võistlused ning Lottemaa etendused.

Suurel loomade alal saab näha lihaveiseid, kitsi, lambaid, alpakasid ja teisi loomi. Messil on seekord ka oma turg. Need, kes tulevad istikuid või talutooteid ostma, ei pea tühjade kätega lahkuma.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus