Jõgevamaalt esitati aasta õpetaja konkursile 31 pedagoogi

Aasta õpetaja konkursile esitati kolmeteistkümnes kategoorias kokku üle1500 kandidaadi. Kandidaatide rohkus annab tunnistust, et õpetajate, tugispetsialistide, õppejõudude ja teiste haridustöötajate panust märgatakse ning peetakse oluliseks esile tõsta.
Ootuspäraselt laekus kõige enam ankeete kahest suuremast linnast – Tallinnast vastavalt 494 ning Tartust 161. Esitamiste arvult järgnesid Harjumaa 127, Lääne-Virumaa 119, Ida-Virumaa 105 ja Pärnumaa 100 kandidaadiga.
Jõgevamaalt esitati kokku 31 kandidaati. Aasta lasteaiaõpetaja kategooriasse kaks, aasta klassiõpetaja kategooriasse kaheksa, aasta klassijuhataja kategooriasse kaheksa, aasta põhikooli aineõpetaja kategooriasse kolm, aasta gümnaasiumiõpetaja kategooriasse kaks, aasta kutseõpetaja kategooriasse kaks, aasta huvialaõpetaja kategooriasse kaks, aasta õppeasutuse juhi kategooriasse kaks, aasta tugispetsialisti kategooriasse neli, elutööpreemia kategooriasse kaks kandidaati.
Järgnevalt asuvad tööle maakondlikud ning Tartu, Narva ja Tallinna ning kõrghariduskomisjon, et selgitada välja finalistid. Seejärel selguvad riikliku hariduspreemiate komisjoni otsusega kõikide kategooriate nominendid ja laureaadid. Elutööpreemia kandidaatide ankeedid edastatakse otse riiklikule komisjonile.
Auhinnad antakse üle aasta õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab“, mis toimub 2. oktoobril Ugala teatrimajas ning kantakse otse üle Eesti Televisioonis.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus