Jõgevamaalaste laulupeonimekiri peaaegu lukus

Jõgevamaa lauljatest võivad end täieõiguslikeks laulupeolisteks pidada 26 koori ja kolme puhkpilliorkestri liikmed. Kõige suurema arvu kollektiive — tervelt viis — tüüris dirigendina laulupeosadamasse Jõgeva Gümnaasiumi muusikaõpetaja Maret Oja.

„Olen rahul, et eesmärk, mille nimel aasta otsa tööd tehtud sai, täidetud on,” ütles Maret Oja. „Rahul on ka kõik minu viis koori.”

Et neli neist on õpilaskoorid, mille koosseis teatavasti kiiresti vahetub, ning ka kolme aasta vanusele Palamuse segakoorile on tänavune laulupidu alles esimene, tuli Maretil kõigi oma kooridega a-st b-st omandada ka traditsioonilised ühendkoorilaulud, mis mõnel teenekamal kooril n-ö vanast rasvast selged. Jõgeva Gümnaasiumi segakoori liikmetel tuli aga kanda koguni topeltkoormust, sest selle naisliikmed laulavad üksiti sama kooli neidudekooris ning meesliikmed Jõgevamaa Noortemeeskooris.

„Minu tingimus oli algusest peale, et kes laulma tuleb, laulab kahes kooris korraga,” ütles Maret Oja. „Ning mida tihemini lauluproovil käiakse, seda kiiremini kasvavad ka oskused.”

Jõgevamaa laulu- ja tantsupeokuraator Pille Tutt ütles, et halbu üllatusi enam tulla ei saa, saab ainult häid: kui kooride nimekirjad täpsustatud ja mitme koori koosseisus laulupeole pääsenud ühe koori juurde kirja pandud saavad, siis võidakse vabanevate kohtade arvelt veel mõned praegu ootelehel seisvad mudilas- ja lastekoorid peole lubada. Nimekirjade täpsustamine on eelkõige oluline ühendkoori suuruse prognoosimise seisukohalt: liigilaule võib laulja ka kahe erineva koori koosseisus laulmas käia.

Eelistatud täiskasvanud

Kui nais-, mees-, ja poistekooride ning puhkpilliorkestrite kategoorias pääsesid laulupeole kõik Jõgevamaalt sinna kandideerinud ning eelproovidel osalenud koorid ja orkestrid, siis kümnest kandideerinud segakoorist said peole üheksa ning üheksast kandideerinud mudilaskoorist ja niisama suurest arvust lastekooridest neli mudilaskoori ja neli lastekoori.

„Nagu tantsupeo puhulgi, on ka laulupeo puhul põhirõhk täiskasvanute kollektiividel, sest noortel tuleb kahe aasta pärast ju ka oma pidu. Seepärast pääseb laste- ja mudilaskoore peole napimalt,“ ütles Pille Tutt. „Ka rahvapilliorkestrite osas olid valikukriteeriumid natuke karmimad, sest 2. juulil toimuv pillipidu peetakse mitte just väga ruumikal Raekoja platsil.”

Jõgevamaalt pääseb täies koosseisus pillipeole Jõgeva Muusikakooli rahvamuusikaansambel Eha Niglase juhatusel, kes on kutsutud esinema ka 4. juuli õhtul toimuvale simmanile. Tabivere rahvamuusikaansamblist ja Torma kapellist, kes samuti pillipeole kandideerisid, on Tallinna kutsutud kokku kolm inimest: Tabiverest kontrabassi ja akustilise basskitarri mängija ning Tormast akordionist.

Kiretormita

Pille Tuti sõnul pole laulu- ja tantsupeole pääsejate nimekirjade avalikustamine vähemasti Jõgevamaal erilist kiretormi vallandanud: väljajääjad on olnud küll pisut kurvad, ent olukorda mõistvad.

„Tantsupeole mitte pääsenud rühmadele sain aga just äsja edastada rõõmsa sõnumi, et neil on võimalus külastada tasuta 3. juuli tantsupeoetendust,” ütles Pille Tutt. „Sel viisil tunnustab Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus neid selle töö eest, mille nad tantsupeoks valmistudes ära tegid, ning annab neilegi võimaluse saada osa peo märksõnaks saanud üheshingamisest.”

Mis laulupeol osalejatesse puutub, siis nemad peavad tantsupeole pääsemiseks siiski pileti lunastama. Loodetavasti ei pea lauljad paljuks tantsupidu sel viisil omalt poolt toetada: peo korralduskulud on ju üpris suured.

Elama hakkavad meie maakonna laulu- ja tantsupeolised igati heas korras koolihoonetes: Lasnamäel Tallinna Linnamäe Vene Lütseumis, Tondil asuvas Tallinna 1. Internaatkoolis ja Tallinna Kalamaja Põhikoolis. Tantsijad peavad Tallinnas proovidel olema juba teisipäeval, 30. juunil, lauljad ja puhkpillimängijad reedel, 3. juulil.

Kes pääsevad laulupeole?

Jõgeva Gümnaasiumi mudilaskoor (Riina Lind)

Siimusti Lasteaed-Algkooli mudilaskoor (Ingrid Orgulas)

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi mudilaskoor (Meeli Nõmme, Tiia Kaeramaa)

Jõgeva Muusikakooli mudilaskoor (Ingrid Orgulas, Eha Niglas)

Jõgeva Gümnaasiumi lastekoor (Maret Oja)

Palamuse Gümnaasiumi lastekoor (Luule Toome)

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi lastekoor (Hille Martin)

Tabivere Gümnaasiumi lastekoor (Triin Saariste)

Jõgeva Gümnaasiumi poistekoor (Riina Lind)

Jõgeva Ühisgümnaasiumi poistekoor (Silja Piir)

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi poistekoor (Meeli Nõmme)

Jõgevamaa Ühendatud Poistekoor (Mare Talve, Meeli Nõmme, Riina Lind)

Jõgeva Gümnaasiumi neidudekoor (Maret Oja)

Kamari Haridusseltsi naiskoor (Õie Aruoja)

Põltsamaa-Mustvee naiskoor (Irja Paavo, Jelena Putškova)

Jõgevamaa Noortemeeskoor (Maret Oja)

Jõgeva meeskoor Mehis (Merike Katt)

Jõgevas Gümnaasiumi segakoor (Maret Oja)

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi segakoor (Hille Martin, Meeli Nõmme)

Jõgeva kammerkoor (Margus Kask)

Palamuse segakoor 6 Õuna (Maret Oja)

EELK Põltsamaa koguduse segakoor (Reet Sester)

Tabivere valla segakoor (Liia Koorts)

Torma valla segakoor (Mare Talve, Maire Tamm)

Torma kammerkoor (Merle Nisu)

Saare valla segakoor Serviti (Küllike Joosing)

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi puhkpilliorkester (Urmas Mägi)

Põltsamaa Linnaorkester (Urmas Mägi)

Jõgevamaa puhkpilliorkester (Urmas Mägi, Margus Kask)

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus