Jõgevamaalased pääsesid Koolitantsu finaali

Koolitantsu festivali juubeliaasta maakondlikel tantsupäevadel tõid tuhanded tantsijad lavale sadu loomingulisi tantse. Festival tähistab tänavu 25. sünnipäeva. Juubeliaastal on festivali teemaks „Tants on suurem kui elu“ ning seetõttu asetati põhirõhk tantsu- ja kehakeelele. Reglement palus nimelt loobuda suurtest lavakujunduse elementidest ning kasutada soovi korral vaid rekvisiite, mida tantsija hõlpsasti käes saab hoida. Teine oluline klausel viitas eesti heliloomingu kasutuse kohustusele neljas žanris ja soovituslikkusele kolmes žanris.

Žürii liige Kaja Kreitzberg selgitab, et reeglistik pole mõeldud tantsijaid ja õpetajaid piirama, vaid kannab endas suuniseid Koolitantsu väärtuste juurde. „Eesti heliloomingu kasutamine annab võimaluse tutvustada nii tantsijatele endile kui ka publikule kodumaa kultuuri üleüldiselt ja ühtaegu kõige sügavamas mõttes. Rekvisiitide minimaalne kasutus annab võimaluse lasta oma kehal jutustada tantsukeeles oma sisemistest tunnetest ning tõukab otsima uudseid huvitavaid lahendusi ja seeläbi loomingulisust avardama.“

Finaali pääsesid Jõgevamaalt tantsukool Cestants – „Sõbraga“, tantsu autor Marianne Allingu. Kaasaegsete tantsude kategoorias said edasi Jõgeva Muusikakool Föönix – „Puudu/tus“, tantsu autor Eline Selgis. Lisaks tantsukool Cestants – „Sügis“, tantsu autor Silver Soorsk. Show-tantsus sai edasi tantsustuudio Dance Dream lapsed II – „Videvik“, tantsu autor Rita Muttel.

Finaalkontserdid toimuvad 13.‒14. aprillil Paide muusika- ja teatrimajas.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus