Jõgevamaalased äratavad Maamessil oma toodete ja teenustega tähelepanu

Nädala lõpul, 24.-26. aprillini Tartus peetaval rahvusvahelisel põllumajandusnäitusel Maamess on tekitanud suurt huvi siinsete ettevõtete toodetavad ja turustatavad põllutöömasinad, toiduainetetööstuse saadused, turismiteenused ja õppimisvõimalused ametikoolides.

Kahekümne kahe aastane firma, aktsiaselts A. Tammel on osalenud kõigil Tartus toimunud Maamessidel. “Seekord tõime vaadata kolmkümmend masinat. Esimeste muljete põhjal on iseäranis suurt huvi tekitanud Itaalia firmas Merlo S.p. A. valmistatud teleskooplaaduri uus mudel, mida üldse Eestis esimest korda suuremale rahvahulgale esitletakse. Itaalia firma Merlo S.p A on maailmas juhtiv teleskooplaadurite tootja,” märkis juhataja Indrek Tammel.

Soovitakse täpsustada hinda ja kasutusvõimalusi

“Mitmed messikülastajad on palunud teha pakkumisi ühe või teise põllutöömasina ostmiseks.  Soovitakse täpustada nii põllutöömasinate hindu kui ka kasutamisvõimalusi,” rääkis ta. Indrek Tammeli sõnul on messil ametis kaheksa AS A. Tammel töötajat ja seitse-kaheksa välismaiste koostööpartnerite esindajat.

Põltsamaa ametikool tutvustab messil õppimisvõimalusi ning arvestades seda, et tegemist on põllumajandussündmusega, pannakse ses osas erilist rõhku põllumajanduserialade tutvustamisele.

Põltsamaa ametikool tutvustab masinaid

“Meie koolil on koostöösidemed Tartumaa ettevõttega Dotnuovos Projektai, mistõttu mõnedki messil kaasa löövad meie kooli õpilastel on seljas selle ettevõtte töörõivad. Osa meie noori tegutsevad aga ka Dotnuvos Projektai messiväljapanekul. Nimetatud ettevõte tõi Põltsamaa ettevõtluspäevadeks ametikooli territooriumile oma pakutavad traktorid, mida me mitmel päeval õppetööks kasutada saime,” rääkis ametikooli direktor Andrus Kompus.

Tartu näituste B-hallis, kus oli Jõgevamaa Koostöökoja messipind, tutvustati Jõgevamaad infokeskkondade www visitjogeva.com ja www.visitpeipsi.com kaudu.

“Jõgevamaa turismivõimalused tekitasid märkimisväärset huvi. Muu hulgas küsiti, mida üht turismiobjekti külastades  läheduses veel vaadata saab,” ütles Jõgevamaa Koostöökoja tegevjuht Aive Tamm. “Terve rida Jõgevamaa firmasid otsustasid maakonda kui tervikut silmas pidades tutvustada oma tooteid meie messipinnal,” lisas ta.

Saab osta paadi ja astelpajumahla

Mitmesuguseid veesõidukeid ja nende lisaseadmeid valmistava  OÜ Lingalaid juhataja Vahur Poolak ütles, et messile võeti kaasa rohkesti infomaterjali. “Iga päev on selgitusi jagamas ka meie müügimees,” lausus Poolak.

Tabivere vallas Raigastveres asuv Sepamäe Talu  tõi messile astelpaju toormahla, sellest tehtud jooki ja astelpaju vitamiiniribasid. “Tooteid on proovitud kohapeal ja soovitud ka kaasa osta,” ütles Sepamäe Talu peremees Madis Jaaniste.

Jõgevamaa Koostöökoja messimeeskonnas oli Jõgevamaad tutvustamas ka maavanem Viktor Svjatõšev, kes aitas muu hulgas pakkuda E-Piimas valmistatud juustu ja Põltsamaa Felixi suppi, mida hakkavad sööma laulu- ja tantsupeolised.

“Söödaval on suurüritustel alati hea minek. Et Jõgevmaast paljudele inimestele rääkida, liikusin ringi kogu messi territooriumil,” kinnitas maavanem.

Üldse on XXII Maamessil esindatud nelisada firmat üheksast riigist ning ekspositsioonipinda on 50 000 ruuutmeetrit.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus