Jõgevamaal toimus taas midagi suurt

Sadalas peeti laupäeval maha suur maakonna tantsupidu „Ega hää sõna konti murra“. Ja seda lausa 761 rahvatantsija kaasabil. Ega pealtvaatajadki alla saanud jääda, kokku tuli Sadalasse suurt pidu vaatama 461 silmapaari.


Suur tantsupidu kandis ennast mõtet, et ütleme rohkem hästi ja pöörame teineteisele enam positiivset tähelepanu. Sest negatiivsust on meie ümber niigi palju. Ka Jõgeva abivallavanem Arvo Sakjas rõhutas oma kõnes, et keegi ei tohi arvata, et ainult tema on oluline. Sest demokraatlikus ühiskonnas tuleb kõik omavahel kõlama panna.

Üks võimalus oma mõtteid kõlama panna, on seda teha läbi laulu ja tantsu. Nagu eestlastele kohane. Nii ka Sadalas. Ja peo mõte, et hea sõna konti ei murra, on tänases ühiskonnas ja poliitmaastikul üks kõlavamaid mõtteid.

Hoolimata sellest, et viimasel ajal rõhutatakse positiivset mõtlemist ja teineteise märkamist, kipub ikkagi tõrvapotis vaid üksikuid meetilkasid olema. Sest eestlane ikka kipub rohkem negatiivset märkama. Vahepeal võib isegi hea sõna konti murda. Õnneks on lootust, et mida rohkem sellest räägitakse, seda enam oma mõttemustreid muudetakse.

Ent Jõgevamaa sai taas pildile ja seda millegi suure ja vägevaga. Peame ju suurt tantsu- ja laulupeoaastat ning varsti, varsti jõuab suure peo tuli ka viimaks meie maakonda. Siis saame öelda, et väike eelpidu on meil juba peetud ja tantsukingad soojaks tantsitud. Meie oleme vägevaks juubelipeoks igati valmis.

blog comments powered by Disqus