Jõgevamaal selgitati Eesti meistreid maanteesõidus

Laupäeval ja pühapäeval jagati Kuremaal ja Palamusel taas Eesti meistritiitleid maanteesõidus. Võistlustules olid seekord nii Eesti rattaspordi tulevikulootused kui ka minevikukuulsused – kuni 16-aastased poisid ja tüdrukud ning seitsmesse vanuseklassi jaotatud seeniorid selgitasid parimaid tempo- ja grupisõidus.

Laupäeval selgitati Kuremaal välja meistrid eraldistardist sõidus. Start anti Kuremaa ujula kõrvalt Voore suunas, erinevad vanuseklassid läbisid 10-20 km. Pühapäevastele ühisstardist sõitudele mindi aga Palamuselt ning kasutusel oli täpselt sama ring, millel juuni lõpus selgitasid meistreid Eesti parimad profiratturid ja juuniorid. Vaid võistlusmaa oli nüüd loomulikult lühem: läbida tuli vastavalt võistlusklassile 25,6 kuni 76,8 km.

Osavõturohkeim M14 vanuseklass

Nii laupäeval kui pühapäeval olid kõige osavõturohkemaks võistlusklassiks M14 vanuseklass, kus 10 kilomeetri temposõidus tegi kaasa 51 ning 38,4 kilomeetri grupisõidus 49 noormeest. Jõudude vahekord oli selles vanuseklassis aga kindlalt paigas – nii tempo- kui ka grupisõidus oli esinelik täpselt sama.

Puhta töö tegi selles vanuseklassis Raplamaa Rattaklubi KoMo esindav Karmo Kutser, kes edestas temposõidus Egerd Enokit (Nõmme rattaklubi) viie ning grupisõidus ühe sekundiga. Kolmanda koha sai mõlemal päeval Markus Pajur (Kalevi Jalgrattakool), neljas oli mõlemal alal Põltsamaa Janek Tombaku Rattaklubi esindaja Robin Pruul. 14-aastane Pruul kaotas laupäeval võitjale 49 sekundiga ning pühapäeval minuti ja 21 sekundiga. Jalgrattaklubi Vooremaa Centrum noortest sai Rihard Koll laupäeval parimana kümnenda ning pühapäeval kaheteistkümnenda koha.

M16 vanuseklassis oli 15 kilomeetri temposõidus stardis 34 ning 64 kilomeetri grupisõidus 32 ratturit. Selles vanuseklassis esimese võistluspäeva medalikolmik järgmisel päeval paremate hulka ei jõudnud.

Temposõidus sai esikoha Kristo Kukrus (Tartu ÜASK), kes edestas 13 sekundiga Oskar Maidret (CFC) ja 27 sekundiga Marten Jõeäärt (IAT). Vooremaa Centrumi ratturitest oli parim 20. ajaga lõpetanud Randar Saar. Grupisõidus sõitsid teistelt eest ära Jaagup Vaar (Pärnu Kalev) ja Kristo Prangel (Nõmme), kolmesekundilise edumaaga võttis võidu eelmisel päeval kuuenda koha saanud Vaar. Kolmanda koha saanud Joan Markus Varik (Pärnu) kaotas 43 sekundiga. Jõgevamaa rattalootustest sai Randar Saar 17. koha, kaotust võitjale kogunes raskel rajal üle kaheksa minuti.

Noored ratturid ei jäänud medaliteta

Jõgevamaa ratturid noorte hulgas medalita siiski ei jäänud – N14 vanuseklassis võitis 13-aastane Piret Pung ühisstardiga sõidus pronksmedali. Pung kaotas 25,6 kilomeetri distantsil võitjaks tulnud Indra Kutserile finišijoonel seitsme ning teise koha saanud Kristel Sandra Soonikule kolme sekundiga, edestas aga eelmisel päeval eraldistardist sõidus meistriks tulnud Mathilde Manuela Nigulit kahe sekundiga. 10 kilomeetri temposõidus sai Piret Pung 14 osaleja hulgas seitsmenda koha.

N16 vanuseklassis võitis mõlemal päeval esikoha 15-aastane Merili Sirvel (Rakke Giant Team). Mullu samadel radadel sõidetud meistrivõistlustel N14 vanuseklassis samuti puhta töö teinud Sirvel edestas tänavugi konkurente kindlalt: mõlemal päeval hõbeda võitnud Kärt Lang kaotas talle eraldistardist sõidus 18 ning grupisõidus 25 sekundiga.

Eesti meistrid

Temposõit:

Mathilde Manuela Nigul N14

Merili Sirvel                  N16

Karmo Kutser               M14

Kristo Kukrus               M16

Raimo Kivioja               Sen1

Meelis Rebane              Sen2

Igor Nikiforov               Sen3

Indrek Otsus                 Sen4

Ain Talu                        Sen5

Kaljo Kaert                   Sen6

Jüri Juul                       Sen7

Mihkel Jüri                    Sport

Grupisõit:

Indra Kutser                  N14

Merili Sirvel                  N16

Karmo Kutser               M14

Jaagup Vaar                 M16

Raimo Kivioja               Sen1

Lasse Nõlvik                Sen2

Toomas Kirsipuu          Sen3

Raul Arula                    Sen4

Toomas Tuuna              Sen5

Ülo Treufeldt                Sen6

Kalju Koch                   Sen7

Mihkel Jüri                    Sport

i

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus