Jõgevamaal on registreeritud üks nakatunu

Terviseamet selgitas välja koroona suhtes testitud positiivsete inimeste alalise elukoha maakondade lõikes, enim haigestunuid on Harju- ja Saaremaal.
Terviseameti erakorralise meditsiini osakonnajuhataja Martin Kadai märkis et, kui varem hinnati haigusjuhtude labori asukoha maakonna tunnuse alusel, siis nüüd võetakse andmete avaldamisel aluselt elanike elukoha tunnus. “Rõhutan, et need andmed ei ole võrreldavad varasemalt esitatud labori maakonna andmetega,” märkis Kadai. Ta lisas, et värsked andmed põhinevad rahvastikuregistrile.

Registreeritud on ka üks nakatunu Jõgevamaal. 

16. märtsi hommikuks oli Eestis koroonaviirus diagnoositud 205 inimesel, alates 31. jaanuarist on Eestis kokku tehtud 1387 Covid-19 testi. Tõenäoliselt on nakatanud inimeste arv suurem ning viiruse kohapealset levikut arvestades lisandub kindlasti veel haigestunuid.

Kadai kutsus üles mõistvale suhtumisele. “Haiguse või haigustunnustega inimeste häbimärgistamine võib viia selle varjamiseni,” ütles ta. “Oluline on hoida selget meelt ning hoolitseda oma füüsilise ja vaimse tervise eest,” sõnas Kadai.
Oluline on järgida hoolikalt hügieenireegleid (kätepesu, kaitstud köhimine, aevastamine ja nuuskamine, lähikontakti/kätlemise/kallistamise vältimine) ja haiguse korral püsida kodus.

Positiivsed koroonadiagnoosid maakonniti:
Harju 73
Hiiu 1
Ida-Viru 4
Jõgeva 1
Järva 1
Põlva 3
Pärnu 15
Rapla 2
Saare 57
Tartu 12
Valga 1
Viljandi 2
Võru 25
Neljal inimesel puuduvad elukohaandmed rahvastikuregistris ning nelja inimese info on puudulik. Rahvastikuregistri põhjal koroonapositiivseid inimesi ei ela Läänemaal ja Lääne-Virumaal.

blog comments powered by Disqus