Jõgevamaal loodi Isamaa ja Res Publica Liidu naisklubi

Neljapäeval loodud Isamaa ja Res Publica Liidu Jõgevamaa naisklubi peab oluliseks võimaldada erakonda kuuluvatel aktiivsetel naistel mitmekülgsemalt ühiskonnaelus osaleda. Eesmärk on kaasata rohkem erinevates valdkondades tegutsevaid naisi mõtlema mitmesuguste probleemide lahendamisele maakonnas ja riigis. Lisaks aruteludele ja ettepanekute tegemisele riigikogu IRL fraktsioonile, kavandatakse heategevusliku sisuga ettevõtmisi.

Jõgeva linnavolikogu Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni esimees Terje Mitt lubas, et esimese suurema sündmuse korraldab ühendus  1. juunil, lastekaitsepäeval.

“See  saab teoks Jõgeval. IRL Pärnumaa naisteklubi on  näiteks lastekaitsepäeval organiseerinud paraadi lapsevankritega, samuti on sel päeval korraldatud  joonistusvõistlusi. Mida meie täpselt teeme, otsustame ühisel mõttevahetusel. Kindlasti soovime sündmusele kaasata võimalikult palju inimesi nii Jõgeva linnast kui ka maakonnast,” rääkis Mitt.

Klubi asutamiskoosolekul osalenud Isamaa ja Res Publica Liidu naiskogu IREN juhatuse esimees, riigikogu liige Annely Akkermann ütles, et Jõgevamaal loodud IRL naisteklubi on seitsmes sellelaadne ühendus Eestis.

Akkerman tutvustas ka Euroopa Liidu toetusel käivitatud koolitusprogrammi, mille eesmärk on motiveerida naisi aktiivsemalt ühiskonnaelus kaasa lööma.  “Iseäranis on see programm suunatud kuni 35-aastastele naistele, kelle roll kohalikus ja üle-eestilises poliitikaelus on seni suhteliselt tagasihoidlikuks jäänud, ” ütles ta.

Naisklubi asutamiskoosolekul külalisena osalenud Jõgeva linnapea Mihkel Kübar avaldas lootust, et naised aitavad oma mõtteerksuse, aktiivsuse ja sarmiga kohalikku elu  edendada.

Juhatuse valib IRL Jõgevamaa naisklubi järgmisel koosolekul.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus