Jõgevamaal koristab prügi üle tuhande vabatahtliku

     

Kodanikualgatuse Teeme Ära 2008 Jõgeva maakonna koordinaatori Silja Kana sõnul osaleb prügikoristustalgutel kokku üle tuhande Jõgeva maakonna vabatahtliku, neist registreerituid on 790 inimest. Kõikidel linna ja valla koordinaatoritel on ka nende nimekirjad, kes mingil põhjusel veebis ennast registreerida ei saanud, aga kindlasti osaleda tahavad.

Silja Kana sõnul peaksid kõik need, kes laupäeva, 3. mai hommikul ärkavad sooviga siiski talgutel kaasa lüüa, võtma kindlasti ühendust oma valla või linna koordinaatoriga. “Nemad oskavad kõige täpsemini öelda, kus oleks veel töökäsi vaja,” kinnitas ta. 

Kõrvale ei jäeta kedagi

Kõrvale ei lükata neidki, kes viimasel hetkel registreerunud sõprade või tuttavatega liituvad. “Koormust oskavad kõige paremini siiski jaotada valla või linna koordinaatorid, muidu võib juhtuda, et mõne hunniku juures on mitukümmend inimest, teisal rassivad aga suure prügimäe kallal vaid paar-kolm entusiasti,” tõdes Silja Kana.

Torma valla koordinaatori Toomas Orumäe sõnul sujub nende piirkonnas kõik. “Meil on kirjas 135 vabatahtlikku, homme läheme tööle ja pärast sööme koos suppi,” ütles ta.

Jõgeva linna koordinaator Jaan Vahtla märkis, et tuli just linna varustuse teist osa vastu võtmast. “Terve sõiduauto on täis, õhtul hakkan komplekteerima, sest varustust on vaja ka nendele, kes veebis ei saanud registreeruda. Hommikul annan selle grupijuhtidele kätte, kõik osalejad saavad ka rinnamärgid,” teatas Vahtla.

Tema sõnul on kõikidel valla või linna koordinaatoritel kaasas ka paberid juurdetulijate kirjapanemiseks. “Nii et kes tulla tahaks, võtku aga koordinaatoritega julgesti ühendust,” kinnitas ta.

Lastel võiksid ikka kaasas olla ka isad-emad ja suured õed-vennad. Vaja on igasuguseid asju tassida ja klassijuhatajad on enamasti kõik naisterahvad. Sellepärast võiksid ka isad koos oma lastega sellele aktsioonile minna. 

Tegelda põhjuste, mitte tagajärjega

Silja Kana paneb osalejatele veel südamele, et nad kindlasti paneksid selga tööriided, mis määrdumist ei karda. Samuti tuleks kaasa võtta töökindad. Jalga tasuks panna võimalikult tugeva tallaga saapad või kummikud ja tark oleks ka veepudel kaasa võtta.

“Loodame siiski, et kõik õnnestub. Kindlasti tuleks olla väga kannatlik ja ajada asju rahulikult,” lisas maakonna koordinaator.

Torma valla koordinaator Toomas Orumaa, kes töötab Torma prügila juhatajana, soovitab  aga inimestel mõelda ka konkreetsest aktsioonist pisut kaugemale. “Tegeleda tuleks põhjuste, mitte tagajärgedega. Mitte ei tahaks, et jäämegi tegelema üha uute ja uute aktsioonidega. Kuna osa inimesi on võtnud endale pähe, et nemad prügi eest ei maksa, on oht, et pannakse taas praht suvalistesse kohtadesse maha ja koristuskampaania saabki järjepidevaks. Seda tuleks igal juhul vältida,” rõhutas Orumaa. 

Maakonna ja valdade/linnade koordinaatorid

Maakonna koordinaator

Silja Kana

silja@teeme2008.ee

59 041 144 

Jõgeva linn

Jaan Vahtla

59041338

jaan@jogevalv.ee  

Kasepää vald

Ilari Domaškin

77 27292

ilari.domaskin@kasepaa.ee 

Pajusi vald

Karmo Eesmäe

7764 111

53423318;

karmo.eesmae@pajusi.ee 

Pala vald

Kalev Karu

773 4401, 505 4944

kalev.karu@pala.ee

Palamuse vald

Valdi Reinas

rahvamaja@palamuse.ee

776 0535 ja 512 3711 

Puurmani vald

Rauno Kuus

5342 6431

rauno@puurmani.ee 

Põltsamaa linn

Tiit Vaher

tiitvaher@poltsamaa.ee

7768 554 

Põltsamaa vald

Ain Valu

7766 985, 5098 517

ain@kesk.ee 

Saare vald

Aare Uleksin

aare@saarevv.ee 

Tabivere vald

Toivo Punga, Laili Aunap

7766940

toivo.punga@gmail.com 

Torma vald

Toomas Orumaa

amestop@hot.ee

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus