Jõgevamaal kontrolliti liiklust

Laupäeval viis politsei Tartu- ja Jõgevamaal 12 tunni vältel läbi kontrollaktsiooni liikluse rahustamiseks ja liiklusrikkujate tuvastamiseks.

Selle käigus tuvastati Tartumaal 48 kiirusületajat, kellest enamik ületas lubatud piirkiirust 20-40 km/h. Jõgevamaal andsid tooni alkoholi pruukinud autojuhid. Kokku tabati neli roolikeerajat, kes olid alkoholi tarvitanud. Kokku pandi alkomeetrisse puhuma üle 1000 autojuhi. Lisaks selgitati, et ühel kiirust ületanud autojuhil olid narkootikumide tarvitamise tunnused. Kontrollaktsiooni käigus avastati ka kaks sohvrit, kel puudus juhtimisõigus.

Veel tuvastati üks raskeveokijuht, kes rikkus töö ja puhkeaja nõudeid, üks veos ei olnud nõuetekohaselt kinnitatud, üks sõiduk ülevaatuseta, üks sõiduk registreerimata, üks autojuht turvavööta ning ühel juhul ei kasutatud autos nõuetekohaselt laste turvavarustust. Kokku tuvastati üle 60 liiklusrikkumise.

Tartu patrullitalituse juht Argo Arukase sõnas, et kontrollaktsiooni tulemused on muret tekitavad. „Ka ülemöödunud nädalavahetusel viisime läbi sarnase mahuka kontrollaktsiooni. Siis avastasime 80 liiklusrikkumist, millest suurem osa olid ulatuslikud kiiruse ületamised. Samuti tuvastasime neli alkoholi pruukinud ning ühe narkootikume tarvitanud autojuhi. Narkootilist ainet avastasime sõidukitest kokku kolmel juhul,“ kirjeldas ta.

Arukase märkis, et sarnaste mahukate liiklusoperatsioonidega jätkatakse Lõuna-Eestis ka edasiselt, et ohtlikud juhid liiklusest eemaldada ning teiste liiklejate igapäevane turvalisus meie teedel ja tänavatel tagada.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus