Jõgevamaal käib ringi e-tiiger

Esmaspäeval algusega kell 14.00 Mustvee Kultuurimajast alguse saav e-tiigrijaht keskendub seminariosas kolmele peamisele küsimusele: millised on maakonna kitsaskohad, milline võiks olla Jõgevamaa areng IT-vallas ning mida teeb hetkel selles suunas riik?

Seminari juhatab sisse Jõgeva maavanem Margus Oro, millele järgneb videointervjuu majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atoneniga. Praegusest e-olukorrast maakonnas kõnelevad maakonna omavalitsusjuhid ning IT-spetsialist Raul Orav.

Saare vallavanema Jüri Morozovi hinnangul on maakonna kõige suurem valupunkt IT-vallas interneti püsiühenduse kvaliteet Peipsi kandis. ?Lausa eluliselt oluline on, et ka Jõgevamaa Peipsiäärne piirkond saaks kaetud toimiva püsiühendusega, mis selles piirkonnas peaaegu täielikult puudub. Isegi igapäevaseid pangaülekandeid ja surmade/sündide registreerimisi ei saa teha, kui internetti pole!?

E-arenguvõimalustest maakonnas räägivad Peep Võrno IT Koolitustest ja Vaata Maailma Sihtasutuse juhataja Alar Ehandi. Ning olukorrast e-riigis annavad ülevaate Riho Oks ja Margus Püüa Riigi Infosüsteemide Arenduskeskusest.

Paralleelselt seminariga, toimub e-lahendustega seotud tehnika esitlus, kus on kohal MicroLink, Canon, Merit, Elion, EMT ja A-kaabli esindajad. Tutvustatakse X-teed, digitaalallkirja, arvuteid, digitaalfotograafiat, -videot, interaktiivset paneeli, WiFi leviala ruumis jne.

Lisaks on üritusel Kodakondsus- ja Migratsiooniameti esindajad, kellele on kõigil huvilistel võimalus esitada ID-kaardi taotlus, mille tarvis saab teha kohapeal ka kiirfoto.

Päeva lõpetab igas linnas Kinobuss, kus näidatakse nukufilmi “Samuel internetis” ja põnevusfilmi “eKsistenZ”.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus