Jõgevamaad läbib ümbermaailmne heategevuslik tõrvikujooks

26.-28. juunini läbib Eestit ja ka Jõgevamaad ümbermaailmne teatejooks World Harmony Run, millest kohalikud huvilised ka ise osa võtta võivad.

World Harmony Run’i eesmärgiks on kaasa aidata rahvusvahelise sõpruse ja üksteisemõistmise tugevdamisele. Ülemaailmne Harmoonia Euroopa Jooks startis 27. märtsil Roomast ja finišeerub 6. oktoobril Prahas. Sel aastal toimub jooks 21. korda ning läbitakse 49 Euroopa ja 3 Aafrika riiki. Jooksumeeskonnad on moodustatud jooksjatest erinevatelt elualadelt, kes on pühendanud oma aja ja energia harmooniasõnumi viimisele üle terve maailma.

Eestisse, Narva piirile jõuab 12-liikmeline rahvusvaheline jooksumeeskond kahe väikebussi saatel 26. juunil orienteeruvalt kell 11.00. Meie vabariigis läbitakse 335 km ning viimane läbitav koht siin on Eesti-Läti piiripunkt Ape linna lähistel, kuhu jooksjad peaksid jõudma 28. juunil kell 16.15.

Jõgevamaale jõuavad jooksjad 26. juuni õhtul ning Mustveesse jäävad sportlased ka ööbima. Järgmise päeva hommikul starditakse kell kümme ja teekond jätkub mööda Peipsi rannikut lõuna poole. Marsruut Jõgevamaal on järgmine: Mustvee linn, edasi läbi Raja küla, Kasepää, Omedu, Ranna,  Kodavere kuni Tartu maakonna piirini.

Kõikidel soovijatel on võimalik anda oma panus ülemaailmse sõpruse edendamiseks ja Harmooniajooksust osa võtta. Soovijatel palutakse võtta ühendust vastava piirkonna koordinaatoriga. Mustvee linna koordinaator on Jaan Rahuküla tel 5023532, Kasepää vallas Maris Rohtla tel 535858, Pala vallas Virge Otsa tel 5285634. Ülemaailmsel Harmoonia Jooksul osalemine annab igaühele meist ainulaadse võimaluse aidata kaasa inimestevahelise harmoonia ja rahu edendamisele, nii oma lähiümbruses kui ka kogu maailmas. Harmooniajooksu toetavad ka mitmed olümpiasportlased, näiteks Carl Lewis, Tatjana Lebedeva ja Paul Tergat.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus