Jõgevamaad külastas USA asekonsul

Üleeile külastas Jõgevamaad Ameerika Ühendriikide suursaatkonna asekonsul Scott Driskel koos abikaasa Judith Herhold-Driskeliga, kes töötab saatkonna poliitika- ja majandusosakonnas. Neid saatsid saatkonna protokollinõunik Laine Lembavere ning major Christopher Mackin kaitsekoostöö osakonnast.

Asekonsul kohtus Jõgeva Gümnaasiumi vanemate klasside õpilastega. Ta kõneles neile etnilisest mitmekesisusest kui Ameerika ühiskonna rikkusest ja vastas nende küsimustele. Õpilased omalt poolt jagasid asekonsulile ja tema abikaasale nõu, milliseid Jõgevamaa paiku ja sündmusi tulevikus külastada.

Jõgeva Gümnaasiumile kinkisid saatkonna esindajad kasulikku kirjandust, Jõgeva haiglale aga hooldusvahendeid. Haiglas tehti juhataja Peep Põdderi juhatusel väike ringkäik ning arutati Christopher Mackini eestvedamisel haigla toetamise võimalusi USA kaitseministeeriumi rahastatavast abiprogrammist, mis on suunatud haridus- ja ravikeskkonna parandamisele paljudes maades.

Scott Driskel ja Judith Herhold-Driskel viibivad Eestis alates aprillikuust. Varem on nad olnud USA Rahukorpuse saadikud Kõrgõzstanis ja teinud diplomaatilist tööd Etioopias.

„Pärast Etioopiat soovisime töötada kohas, mis oleks sellest paigast oluliselt erinev. Eesti kasuks otsustasime osalt sellepärast, et saame siin kasutada oma Kõrgõzstanis omandatud vene keele oskust,” ütles Scott Driskel. „Me ei kahetse oma valikut: meile meeldib Eestis väga.”

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus