Jõgevamaa varustati 21 välikaardiga

Mõned päevad tagasi paigaldati kõikidesse Jõgevamaa omavalitustesse infotahvlid maakonna kaartidega.  Kokku seati üles 21 infotahvlit,  kõige rohkem, kolm, on neid Põltsamaa ja Jõgeva vallas.

Sihtasutuse Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus algatusel paigaldatud  välikaartidel, mille mõõtmed on kaks pool korda kaks meetrit, on kirjas info tuntumatest vaatamisväärsustest ja ka mitmed kontaktandmed. “Tahvlitele on jäetud vaba pind täpsema info edastamiseks iga asula kohta. Projekti toetati Leader- programmist, omaosaluse kattis Jõgevamaa Omavalitsuste Liit. Välikaardid valmistas ja paigaldas aktsiaselts Regio,” rääkis Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse (JAEK) juhataja Katrin Rajamäe.

“Projektiväliselt paigaldati Jõgeva ja Põltsamaa linna kaardid, sest need ei kuulu Leader- projekti sihtpiirkonda ja nende eest tasub omavalitsusliit,” lisas ta.

Torma vallavanem  Riina Kull kinnitas, et nende vallas paikneb välikaart logistiliselt väga sobivas kohas — Torma keskasula parklas. “Siin peatuvad sageli autod ja kohe samas on ka bussipeatus. Olen nii mõnigi kord näinud siin inimesi arutamas, kuidas ja kuhu edasi sõita. Kord suvel olid siin oma edasist marsruuti läbi arutamas koguni turistid Prantsusmaalt,” rääkis vallavanem, lisades, et välikaarte võiks edaspidi olla teisteski Torma valla paikades.

“Igati tark tegu on välikaardi paigaldamine Kuningamäele,” ütles kardiraja peremees, spordi- ja turismiedendaja Peeter Kallasmaa. “Kardivõistlustel käib sportlasi ja pealtvaatajaid paljudest Eestimaa paikadest ja ka välisriikidest, mitmetel neist võib tekkida huvi ka Jõgevamaaga lähemalt tuttavaks saada. Samuti on infotahvli kohavalik õige tankla lähedust arvestades.”

“Meie kandis hakkab kindlasti pidevalt nägema välikaarte uurivaid inimesi. Peipsiäärsed alad on ühed suuremad turismimagnetid, pealegi toimub siin nii suvel kui ka talvel rahvarohkeid suursündmusi,” märkis Kasepää vallavolikogu esimees Aivar Anijago. 

Välikaardid Jõgevamaal

*Jõgeva linnas kaubahalli kõrval

*Põltsamaa linnas lossi parklas

*Mustvee linnas sadama parklas ja Statoili bensiinijaamas

*Jõgeva vallas Linnamäe krossiraja juures, Kärdes ja Kuremaa ranna parklas

*Põltsamaa vallas Kuningamäel, Puhu-Ristis ja Adaveres

*Kasepää vallas Peipsi Järve Elu Toas ja restorani Kuldkalake juures

*Tabivere vallas Äksis ja Kaiaveres Vudila mängumaal

*Palamuse vallas Palamuse aleviku parklas

*Puurmanis lossi parklas

*Pajusi vallas Kõpu veehoidla juures

*Pala vallas Piibumäel

*Torma vallas Torma parklas

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus