Jõgevamaa ühistranspordikeskuses tegeldakse tuleva aasta hangetega

 

Maanteeametis toimunud Jõgevamaa ühistranspordi teise poolaasta eelarve kaitsmisel olid kõne all mitmed selle valdkonnaga seotud  teemad. Muu hulgas räägiti valmistumisest tuleval aastal toimuvateks hangeteks, et valida välja bussiliine teenindavad ettevõtted.

Maanteeametis kaitsesid teise poolaasta eelarvet Jõgeva maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna majandus- ja transpordinõunik Eha Lukats ning MTÜ Jõgevamaa Ühistranspordikeskus juhatuse liige Heldur Lääne. “Olime eelarve koostanud täpse arvestusega, mistõttu selle kohta täiendavaid küsimusi ei tekkinud. Küll aga tulid käsitlemisele liinimuudatused, majandusindeksid, teoksil olevad projektid,” rääkis Lääne.

“Jutt läks ka järgmisel aastal toimuvatele hangetele. Võrreldes eelmiste hangete läbiviimisega, on olukord praeguseks muutunud, mistõttu teemasid jätkub. Arutasime ka meie maakonna transpordiettevõtete osalemist Tartumaa liinide teenindamisel. Tartumaa hange on pool aastat varem ja sellega arvestades peab olema ettenägelik tõmbekeskuste äraarvamisel. Hangete korraldamisel ootab ees suur töö, milles tuleb arvestada nii üleriigilisi huvisid kui ka erinevate piirkondade vajadusi,” lausus ta.

“Maanteeameti ühistranspordi osakonna juhataja Ingmar Roos algatas mõttevahetuse teatud suurusega asulate ühistranspordiga kindlustamise teemal. Jõgevamaal pole selles valdkonnas vajakajäämisi olnud. Paraku on nüüd rahvaloendusel selgunud uued andmed, mis räägivad elanikkonna vähenemisest. Nii võib kerkida päevakorda nõudeliinide avamine ja ilmselt tulevad sellised liinid ka meie maakonda,” märkis Lääne.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus