Jõgevamaa turismiettevõtjad lähevad Tourestile ühe mütsi all

20-ruutmeetrises boksis on esindatud kõik Jõgevamaa turismiettevõtjad ja mittetulundusühingud, kes veel homme või ülehomme (täna või homme, A.L.) toovad oma reklaammaterjalid meile, ütles Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse infokonsultant Kersti Kurvits. Neljapäeval panevad eksponendid Tallinnas Eesti Näituste kompleksis oma stendid üles.

Kui eelmisel aastal esitlesid Tourestil lisaks Jõgevamaa boksile end eraldi Põltsamaa ja Palamuse, mis tekitas külalistes väikest segadust, siis tänavu on maakonna turismiettevõtjad koondunud ühte boksi, tõi Kurvits välja olulise aspekti. ?Maakonna turismiobjekte ja -marsruute on kergem turustada n-ö ühise mütsi all kui eraldi.?

EAS, Jõgeva maavalitsus ja omavalitsuse liit toetasid maakonna kaardi väljaandmist, mis jõuab E. O. Mapi trükikojast ilmselt täna ning mida messil huvilistele jagatakse. Kaart annab täieliku ülevaate Jõgevamaa majutus- ja toitlustusasutustest, aktiivse puhkuse võimalustest, vaatamisväärsustest ning traditsioonilistest sündmustest.

Messil osalemisest on teatanud ja osamaksu maksnud üle kümne turismiasutuse, nende lõplik arv selgub homme õhtuks. Kui eksponent ise messile ei tule, võib ta ka ainult tutvustusmaterjalid saata.

Mittetulundusühingu Jõgevamaa Turism juhatuse liige Taavi Pirk ütles, et Kalevipoja Koja krattidel on ka tänavusel messil kavas n-ö aktiivne müük: boksist möödakäijatega hakatakse ise rääkima, mitte ei oodata vaikselt, kas ja millal messikülalistel endil huvi tekib. ?Möödunud aastal tõusis sellest palju kasu, Saarel kasvas turistide ja Kratiküla külaliste arv kõvasti,? hindas Pirk.

15. rahvusvaheline turismimess Tourest 2006 toimub 17.-19. veebruarini Tallinnas Eesti Näituste kompleksis Pirita teel. Reedel saab messi külastada kella 14-st 18-ni, laupäeval 10-18, pühapäeval suletakse kell 16. Pilet maksab 25 krooni, perepilet 40 krooni. Messi korraldavad Eesti Turismifirmade Liit ja EAS Turismiarenduskeskus.

Mullu osales messil 367 eksponenti 23 riigist, üle 1000 ruutmeetri hõlmas Eesti siseturismi väljapanek. Nii 2005. kui 2004. aastal külastas Touresti 15 500 inimest.

ANDRES LOORAND

blog comments powered by Disqus