Jõgevamaa tunnustas ettevõtlikumaid

Reedel tunnustati Jõgeva kultuurikeskuses Jõgevamaa 2020. aasta parimaid ettevõtteid.


Tunnustust jagati viies kategoorias. Parim ettevõte 2020 oli OÜ Softcom. Väike ja tubli kategoorias võitis OÜ Mäerand Grupp. Aasta investeerija oli OÜ OG Elektra. Turismitegija oli OÜ Wakepark. Õpilasfirmade seast parim oli ÕF TORM!
Esitatud kandidaate oli sel aastal rikkalikult ja et kategooriates oli ühte kandidaati esitatud mitu korda, siis unikaalseid oli kokku lausa 45.
Jõgevamaa ettevõtete 2020. aasta tunnustusüritus liideti arvamusliidrite hommikusöögiga, mis toimus juba 15. korda. Üritusest osavõtjaid tuli tervitama peaminister Jüri Ratas.
Pärast maavalitsuse institutsiooni lõppu võttis ettevõtete tunnustusürituse korraldamise 2018. aastal üle Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtlus Keskus, kes sai seoses Jõgevamaa Omavalitsus Liidu kadumisele endale ka maakondliku arendusorganisatsiooni rolli. “Seekordne tunnustusüritus oli JAEKil korraldada järjekorras kolmas,” selgitab JAEK-i turundus- ja arendusjuht Sandra Blauberg. “Põhilise projektijuhtina olen ettevõtete tunnustusüritusi eest vedanud PATEE ehk Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks programmi raames. Kui kahel eelmisel aastal on tunnustusüritusel osalejaid olnud mõlemal korral 50 ringis, siis sel aastal oli osalejate arv kordades kõrgem.”
“Seda üritust korraldama asudes mõistsin, et kui kokku on tulemas selline suur seltskond, tuleb kaasata ka professionaale, kuna enda teadmistest ning oskustest oleks jäänud vajaka,” kirjeldab Sandra Blauberg “Siinkohal palusingi appi Are Tallmeistri Elamuspank OÜ-st, kes on aidanud meie Viljandimaa Arenduskeskuse kolleegidel oma maakonna ettevõtete tunnustamist korraldada juba kolm järjestikust aastat. Loomulikult seisid kogu asja korraldamise ning õnnestumise eest hea ka Aivar Kokk, ajalehe Vooremaa toimetus ning terve JAEKi meeskond. Üritust rahastas Euroopa Regionaalarengute Fond.”
Tunnustuse saajad said klaasmeened, mille valmistajaks ning kontseptsiooni loojaks on klaasikunstnik Eili Soon Olustvere klaasi- ja keraamikakojast. Teda inspireerisid meenete loomisel voored ning Peipsi järv.
“Olen seda meelt, et tõeline kauakestev motivatsioon peab tulema seestpoolt. Oleme üritanud sellistel põhimõtetel meeskonda ehitada ja loodan, et külvatu tärkab kenasti ning läheb kasvama,” tõdeb turismitegija kategooria võitja Wakepark juhatuse liige Joel Pärle ja lisab, et saadud tunnustus on seni tehtule justkui kastmine, loob hea pinnase ja annab jõudu tõusta.
“Igal juhul väga hästi üles ehitatud üritus, informatiivne, mõtlemapanev, meelelahutuslik ja täpselt parasjagu pidulik. Usun, et see ühendas toredasti Vooremaa ettevõtlikku kogukonda,” kinnitab Pärle. “Oli rõõm ja au selliste kaastoimetajate seas tunnustatud saada. Mina käisin sellel auhinnal küll järel, kuid tunnen, et tegelikult kuulub väga väga suur osa tööst ja panusest meid WPark projektiga aidanud tublidele ja ettevõtlikele inimestele.”
Lisaks tunnustamisüritusele toimus ühe osana arvamusliidrite debatt, milles osalesid Jõgeva vallavolikogu esimees Aivar Kokk, ärimees Oleg Gross ja Põltsamaa vallavalitsuse arengu- ja planeerimisosakonna juhataja Kristi Klaos. Arutelu toimus ettevõtluse, meedia ja poliitika teemadel. Päeva juhtis raadioajakirjanik Märt Treier.

Aasta ettevõte 2020:
SOFTCOM OÜ – Softcom OÜ on pikaajalise kogemusega Eesti ettevõte aastast 1999, mis on peamiselt ekspordil põhinev ning spetsialiseerunud pehmemööbli tootmisele. Koroonakriisi ajal kiiresti reageerinud ja lahendusi pakkunud ettevõte, hakates tootma Softmed brändi all isikukaitsevahendeid.

Väike ja tubli 2020:
MÄERAND GRUPP OÜ – Mäerand Grupi tootevalikust leiab väga kvaliteetseid laste mänguasjakaste, puidust jõuluehteid, erinevaid pulmadekoratsioone, isikupärase graveeringuga tammest lõikelaudu ning palju muudki, mida annab puidust teha. Tegemist on kohalike Kääpa noorte ettevõttega, kes peagi 5 aastat tublilt tegutsenud.

Investeerija 2020:
OG ELEKTRA AS – OG Elektra (Grossi Toidukaubad) on lühikese aja jooksul rajanud Jõgevamaale kolm uut kauplust – 2018.a. detsembris Mustveesse, 2019.a. novembris Põltsamaale ja 2020.a. märtsis Jõgevale. Viimase kahe poe rajamisel kadusid Põltsamaa ning Jõgeva linnakeskustest kolehooned, mis riivasid silma juba aastaid.

Turismitegija 2020:
WAKEPARK OÜ – Wpark on ainulaadne, esimene ringkaabliga veelauapark Eestis, Kamari paisjärvel. WPark on sel aastal olnud selgelt piirkonna tõmbenumber, kelle suurest külastajate hulgast on tulu tõusnud ka teistele piirkonna ettevõtjatele (majutus, toitlustus, atraktsioonid).

Õpilasfirma 2020:
TORM! – ÕF TORM! tegevusalaks on mööblikanga ülejääkidest õlakottide valmistamine. Õpilasfirma loomise eesmärgiks oli looduse säästmine taaskasutuse populariseerimise kaudu. Valmistatavad kotid on kõik vastupidavad, omanäolised ning üksteisest erinevad.

ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus