Jõgevamaa tunnuslauseks saab “Jõgevamaa ? kuninglik väärikus, Kalevipoja jõud!”

Lisaks on selle tunnuslausega võimalik meie maakonda läbi mitmete legendide tutvustada ja kõigile nähtavaks teha. Antud tunnuslause haarab endaga kogu maakonna Peipsist Põltsamaani ? kas on Kalevipoeg tegusid teinud või on kuningad peatunud ja riike juhtinud. Ning väärikust ja jõudu vajab oma tegudes iga jõgevamaalane.

?Jõgevamaa ? kuninglik väärikus, Kalevipoja jõud!? autoriks on kohalik reporter Jaan Lukas.

?Kalevipoeg on Jõgevamaaga tugevalt seotud, samuti on siin mitmeid kroonitud päid peatunud. Ka Kalevipoeg on omamoodi nagu kuningas, ? iseloomustas tunnuslauset autor.

Komisjoni liikme Jako Jaagu arvates on lause igati intrigeeriv ning õige kontseptsiooni korral aitab tulevikus kindlasti maakonna arengule kaasa. Lähiajal kavatseb Jõgeva Maavalitsus tunnuslausega seonduva kontseptsiooni koostada.

Teise, samuti palju häid kommentaare ja arvamusi kogunud tunnuslause ?Jõgevamaa ? kestva kevade kodu?autoriks on Marko Kodres.

Maakonna tunnuslause konkurss on kestnud 11. augustist alates ning konkursile esitati 40 tunnuslause varianti, millest maavalitsuse hindamiskomisjon valis 9. septembril välja 6 parimat. Need esitati arvamuse saamiseks erinevatele huvirühmadele.

Selle nädala jooksul on laekunud hulganisti arvamusi nii maakonna elanikelt, külalistelt, omavalitsustelt, ettevõtjatelt kui ka maavalitsuse töötajatelt, kes aktiivselt oma tuttavatelt arvamusi küsisid.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus