Jõgevamaa tipud Äripäeva edetabelis

Kui ajaleht Äripäev pani läinud aastale tagasi vaadates kokku Eesti edukaimate ettevõtete edetabelid, mahuvad edetablitesse ka mitmed meie maakonnas tegutsevad ettevõtted. Põllumajandusettevõtete seas troonib käibe TOP 10 tabelis ka Jõgevamaa Põllumajandustootjate Liit. Arvestades seda, et Jõgevamaal on põllumajanduslik tootmine läbi aastakümnete olnud üks peamisi majandusharusid, on tulemus igati loogiline.

Maakonna enda tabelis kuuluvad aga 2017. aasta tulemuste põhjal esikohad Vaimastvere Agro OÜ-le, Scanola Baltic AS-ile ja Moreen OÜ-le. Kõikide nende ettevõtete juhid tunnistavad, et selline esiletõstmine tuli neile üllatusena, kuid loomulikult on nad sellest meelitatud. Firmajuhtide sõnul on selle edu taga tegelikult aastatepikkune järjepidev stabiilne töö. Midagi erilist möödunud aastal nende sõnul korda ei saadetud.

Eks taoline suhtumine iseloomustabki tugevaid ettevõtteid, kes aastast aastasse oma vagu ajavad. Ning paremad on tulemused, seda enam saadakse teha ka investeeringuid. Hea näide on siinjuures Moreen OÜ, kes just läbi kasuminumbrite teostab investeeringuid. Soetab uut tehnikat, ehitab vajaminevaid hooneid. Firma juhatuse liikme Juss Maureri sõnul kõik ikka selleks, et inimestel oleksid töötingimused paremad.

Ja on loomulik, et paremate töötingimuste korral on paremad ka ettevõtte töönäitajad ning taas on firmal põhjust otsida oma nime edukate edetabelite tipust. Sellised firmad suudavad areneda ja arendada ka laenuraha küsimata ning just see annab neile kindluse homse päeva ees. 

blog comments powered by Disqus