Jõgevamaa teemalised meened näitusel

 

Alates eilsest saab Jõgeva kultuurikeskuses avatud Jõgevamaa meenete konkursi tööde näitusel näha Põhja-Tartumaa rahvarõivais nukke,  Oskar Lutsu teoste tegelaste nimedega ökoseepe ning mitmeid teisigi paikkonnaga seotud atraktiivseid suveniire.

SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus juhataja Katrin Rajamäe sõnul laekus Jõgevamaa meenete konkursile 64 erinevat ideed. Esimesse kategooriasse, kuhu olid oodatud orienteeruvalt 500 kroonised meened, esitati 38 tööd ja teise kategooriasse, milles meene hinnaks 100 krooni, 25 tööd.

“Et esitatud tööd olid väga erineva suunitlusega, siis ühte konkreetset maakonna esindusmeenet hetkel välja ei valitud. Küll aga on plaanis mõningaid parimateks osutunud meeneid tellida kingitusena kasutamiseks. Lisaks leidsime toredaid suveniire, mida turismiinfokeskuses müüma hakata,“ märkis ta.

Katrin Rajamäe sõnul olid enamik meenekonkursile laekunud tõid Jõgevamaad tutvustavad ning nendel kujutakse maakonna vappi ja tunnuslauset. “Samas oli ka meeneid nagu näiteks Oskar Lutsu loomingust improviseeritud  ökoseebid, mis seotud ühe piirkonnaga.”

Konkursi tingimuste kohaselt pidi iga meene esitaja välja tooma ka valmistamise ja turustamise võimalused. Paljude tööde autorid plaanivadki oma esitatud meenet ise toota.

Jõgevamaa meenetekonkursi korraldasid Jõgevamaa Arendus-ja Ettevõtluskeskus koostöös maavalitsuse ja Jõgevamaa Omavalitsuste Liiduga. Hindamiskomisjoni kuulusid nende organisatsioonide esindajad, samuti kunstiala asjatundja ja turismiettevõtja.

Maavanem Viktor Svjatõsevi sõnul tõi meenekonkurss välja nii Jõgevamaa kui terviku kui ka selle erinevate piirkondade omapära ja traditsioonid ja tõestas, et maakonnas on rohkesti originaalsete ideede ja osavate kätega käsitöömeistreid.

“Konkurss tekitas piisavalt suurt huvi ning küllap jõuavad varsti esimesed meened Jõgevamaad külastavate turistideni, või meie sõprade ja koostööpartneriteni,” märkis omavalitsusliidu juhatuse esimees Toivo Tõnson.

Jõgeva Kultuurikeskuse galeriis jääb Jõgevamaa meenete konkursile laekunud töid tutvustav näitus avatuks kuni 3 juunini.  

Parimatest parimad

*Esimeses kategoorias tunnistati parimaks kollektiiv IRJE valmistatud nukud Põhja-Tartumaa rahvarõivais noormees ja neiu

*Eriauhinna väärilisteks hinnati Eevi Kuslapi tehtud kandilist suveniirtaldrikut “Jõgevamaa portselanil”

*Samuti ka Sergei Jerjomini valmistatud maakonna vapi kujutisega klaasist alus

*Ära märgiti ka AS Regio lauamäng “Reis ümber Jõgevamaa” ja Raja Company OÜ ökoseebid Oskar Lutsu lugudest tuttavate nimedega

*Teises kategoorias jagati välja kolm eriauhinda ja nende saajateks on AS Regio pusle Jõgevamaa kaardiga, MRK Magic Design OÜ poekottide komplekt “Kalevipoja jõud” ja Torma Huvikodade mobiili/ipodi kotike

*MRK Magic Design OÜ söödav meene “Lutsukas” leidis samuti komisjoni heakskiidu

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus