Jõgevamaa suvemängude üldvõit taas Põltsamaale

Möödunud nädalavahetusel Põltsamaal peetud XXI Jõgevamaa suvemängudel tegi kaasa ligi nelisada osavõtjat maakonna üheteistkümnest omavalitsusest. Mullu Jõgeva linna ees kolmepunktise vahega esikoha võitnud Põltsamaa linn suutis ka tänavu oma sportlikke inimesi paremini mobiliseerida: kolmeteistkümne ala kokkuvõttes kogusid võõrustajad 91 punkti, Jõgeva linna edestati nüüd kuue ning Põltsamaa valda seitsme punktiga.


Kolmele paremale järgnesid Jõgeva vald 81, Tabivere vald ja Puurmani vald 72, Saare vald 57,5, Palamuse vald 41, Torma vald 33, Mustvee linn 26,5 ning Pajusi vald 20 punktiga. Ühelgi alal ei osalenud tänavustel mängudel Kasepää ja Pala vald.

Ka alade lõikes läks enim esikohti võõrustajatele, kes olid parimad jalgpallis, meeste võrkpallis, tänavakorvpallis, petangis ja käesurumises. Jõgeva linn teenis enim punkte kergejõustikus, juhtide mitmevõistluses ja mälumängus, Põltsamaa vald sai tänu Adavere kiiruisutajatele esikoha jalgrattakrossis ja rulluisutamises, lisaks oldi paremad ka kanuusõidus. Sulgpallis ja sangpommi tõstmises olid edukamad Jõgeva valla esindajad, naiste võrkpallis läks võit Mustvee linnale.

Kõige rohkem osavõtjaid meelitas võistlustulle kümne meeskonna osalusel toimunud jalgpalliturniir. Finaalgrupi mängudes alistas Põltsamaa linn 2:1 Tabivere valla ja 3:0 Põltsamaa valla, teise koha saanud tabiverelased võitsid Põltsamaa valda 2:1.

Rannavõrkpallis oli meeste turniiril kaasa tegemas 14 paari. Pika võistluspäeva lõpuks krooniti võitjateks Põltsamaa linna esindusmeeskond, kuhu kuulusid Sander Kulp ja Mikk Kesküla.

Sangpommi tõstmises pidasid tasavägise võistluse maha Ülo Kuusk (Palamuse vald) ja Andres Metjer (Jõgeva vald). Kui Kuusk rebis 24kilost sangpommi ühe käega viie minuti jooksul 106 korda, siis kohe tema järel võistelnud Metjeri tulemus oli vaid ühe korra võrra väiksem. 101 korraga sai kolmanda koha Margus Simson Torma vallast.

Omavalitsusjuhtide mitmevõistluses, kus seekord olid kavas vaid võistlejatele võimalikult ohutud alad (visati ja puhuti lauatennisepalli ning natuke tuli ka mõelda), näitasid parimat vormi ja jagasid võrdsete punktidega esikohta Jõgeva vallavolikogu esimees Rainis Uiga, Jõgeva abilinnapea Ants Prii ja Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev.

Jõgevamaa suvemängude kõik tulemused võib leida spordiliidu Kalju kodulehelt www.jslkalju.ee.

Suvemängude tulemused omavalitsuste kaupa

*Põltsamaa linn 91 punkti

*Jõgeva linn 85 punkti

*Põltsamaa vald 84 punkti

*Jõgeva vald 81 punkti

*Tabivere vald 72 punkti

*Puurmani vald 72 punkti

*Saare vald 57,5 punkti

*Palamuse vald 41 punkti

*Torma vald 33 punkti

*Mustvee linn 26,5 punkti

*Pajusi vald 20 punkti.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus