Jõgevamaa sportlased tõusid taas tegijaks

Nädalavahetus tõi taas spordist rõõmusõnumeid, sest Jõgevamaa gümnaasiumi lõpetanud töökas ja sihikindel Sander Õunapuu tuli Rakveres toimunud EV100 Eesti kergejõustiku meistrivõistlustelt koju kolmikhüppe kullaga.

Jõgevamaalt pärit sportlased on end taas kaardile mänginud ning on vaid aja küsimus, mil töökad sportlased ka suures meedias ning teleekraanidel silma paistma hakkavad. Olgugi et Õunapuu jäi võidetud medali suhtes tagasihoidlikuks, pidades seda suureks iseenda jaoks, kuid mitte rahvusvahelises plaanis, ei tasu noore püüdlusi siiski alahinnata. Ka treener Piret Koll kinnitab, et kolmikhüpe on see, mis Õunapuule sobib.

Nädalavahetus oli spordi osas tõeline inimlike piiride kompamine, sest 100 jooksuhuvilist võtsid ette 335 kilomeetrise teatejooksu Munamäe tipust Pirita Topini. Teatevõistluse üks peatustest tehti ka Jõgevamaal Palamusel, kust joosti edasi Porkuni ja Tapa poole.

Juunikuu viimasest päevast tänaseni üritatakse ajalugu teha Kadrioru staadionil, kus vabariigi sünnipäeva puhul püüavad 100 jooksjat läbida 10 000 meetrit. Viimasena üles astuval meie kiiruisutajal Saskia Alusalul on au kogu üritus oma jooksuga lõpetada. Kas tal õnnestub ka sel korral kogu Eesti rahvas ühtselt sporditeadete juurde aheldada? See selgub juba täna ennelõunal. On rõõm, et meie maakonnast tuleb aina töökaid sportlasi, kes millegi ees risti ette ei löö.

blog comments powered by Disqus