Jõgevamaa spordiveteranid olid Pärnus edukad

Pärnu rannastaadionil peeti Eesti ja Baltimaade veteranide lahtised meistrivõistlused kergejõustikus. Jõgevamaa Spordiveteranide Klubi esindajatele olid võistluspäevad edukad, koju toodi igat värvi medaleid. Võistlustel pakkusid konkurentsi Läti, Leedu, Ukraina, Türgi, Soome, Inglismaa jt maade esindajad.

Jõgevamaa võistlejad lihvisid oma sportlikku vormi 7. juulil toimunud Ülo Kaha mälestusvõistlustel, kus võisteldi heite- ja viskealadel.

Pärnus toimunud võistlustel oli konkurentsitult parim ning tuli oma vanusegrupis viiekordseks Baltimaade meistriks Villu Ojassalu, kes tõi koju esikohad nii ketta- kui raskusheites (19,61 ja 7,75), kuulitõukes(7,57), odaviskes (17,18) ja 100 m jooksus (22,81).

Kolmekordne Baltimaade meister Silvi-Mai Eerma hindas võistlusolusid raskeks, sest ilm oli eakatele kuum ja staadionil õhku vähe, kuid lisas, et tingimused olid kõikidele ühesugused. Eerma saavutas esikohad kettaheites, kuulitõukes ja odaviskes.

Ülo Kuusk võistles tänavu esimest aastat 70aastaste meeste konkurentsis ning saavutas hooaja isikliku parima tulemusega 38.52 vasaraheites teise koha. Kuuse sõnul vasaraheites võistlus kerge ei olnud, tulemus selgus alles viimasel katsel, millega ta kaotas esikoha. Saavutatud tulemus oli 38.52. Kuulitõukes jäi tal isiklikust parimast saavutusest vajaka vaid 13 cm ning 10, 92 tõi võistlustel teise koha. Kettaheites sai Ülo tulemusega 31,11 pronksmedali ja see oli tänavuse hooaja isiklik tipptulemus. Pronksmedali vääriliseks osutus ka raskusheites (13,94) saavutatud tulemus. Ülo Kuuse hinnangul olid võistlused väga hästi korraldatud ning sportlasele osalemiseks meeldivad.

Üle 45aastaste meeste vanusegrupist osales võistlustel Peep Päll, kes saavutas ajaga 12.38 hõbemedali 100 m jooksus ning kuulitõukes tulemusega 10,72 neljanda koha.

Järgmised võistlused, kus meie spordiveteranid mõõtu võtavad, toimuvad 26. augustil Tabiveres. Seal peetakse Jõgevamaa Spordiveteranide Klubi maakonna meistrivõistlused. Eesti tasemel võistlemiseks on järgmine võimalus 2. septembril toimuvad Eesti meistrivõistlused heidete mitmevõistluses Kohilas.