Jõgevamaa spordisõbrad rõõmustasid Kristina Smiguni võidu üle

Kui selgus, et Kristina on võitnud kuldmedali, hüppas Jõgevamaa Spordiliidu Kalju tegevjuht oma kodus toolilt püsti ja tõttas kallistama abikaasat. ?Ja naine kallistas mind vastu ja kiljatas rõõmust. Me olime ülevas meeleolus. Enne otsustavat võidusõitu Torinos oli Kristiina veidi varjus, ma ei osanud arvata, miks ta ennast sõidu ajal niipalju näitas. Nagu selgus, valis ta aga õige taktika,? ütles Valdmets.

SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus juhataja Toomas Pajula ütles: ?Kristiina Smigun on ise õnnelik inimene ja ta on teinud õnnelikuks kogu Eestimaa. Usun, et oma osa oli tema võidul ka slaavi geenidel. ?

Geenide mõju Kristina Smiguni võidule pidas oluliseks ka psühhiaater ja kunagine tippkorvpallur Jaan Olari: ?Väga olulised tegurid Kristina võidule viimisel olid ka andekus, töökus ja tugev iseloom. Tähtsat rolli mängis ka tema meeskonda kuuluva psühholoogi Mare Porgi professionaalne töö,? märkis arst, kes on lõpetanud Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi nagu Kristina emagi.

?Nii positiivset laengut nagu sel pühapäeval pole ma spordivõistlustelt varem saanud. Kristina tegi ikka väga võimsa sõidu. Varasematel olümpiatel pole tal nii hästi läinud. Kord kahtlustati teda alusetult isegi dopingu tarvitamises. Nüüd on Eesti spordiajaloo järjekordne tipptund aga saabunud,? ütles vandeadvokaat ja spordiveteran Uno Paimets, kes lubas kindlasti ka Andrus Veerpalule ja Jaak Maele pöialt hoida.

?Kõik patsiendid, kes vähegi said ja kel on spordihuvi, tulid eile televiisori ette Kristina Smiguni sõitu vaatama ja rõõmustasid tema võidu üle. Endal jäi mul see ajalooline sündmus otseülekandes kahjuks nägemata, sest olin valvearst ja tegemist jätkus piisavalt,? rääkis SA Jõgeva Haigla ravijuht Kalle Piiskoppel.

?Vaatasin televiisorit ja karjusin rõõmust, kui Kristina võitis. Ühe Eestimaa tütarlapse eluunistus on täitunud. 12. veebruar jääb kuldse päevana Eesti spordi ajalukku, sest samal kuupäeval neli aastat tagasi võitis kulla ka Andrus Veerpalu,? ütles maavanem Aivar Kokk.

Lasteaia Karikakar kavandike reageeringutest rääkis juhataja Mare Suviste: ?Kui liikumisõpetaja Aimur Säärits küsis tunnis nelja-viieaastastelt lastelt, et kas teate, mis pühapäeval juhtus, olid lapsed Kristina võiduga kursis. Üks tüdruk rääkis, et tema ema koguni nuttis pärast Eesti suusataja võitu.?

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus