Jõgevamaa spordiliit sai uued juhid

Kolmapäeval toimunud Jõgevamaa Spordiliidu Kalju üldkoosolekul valisid ühendusse kuuluvate spordiklubide esindajad organisatsiooni uueks presidendiks spordiajakirjaniku ja maakonnalehe Vooremaa peatoimetaja Tiit Lääne ja tegevjuhiks mitmekülgse sporditegelase Toomas Klaarmani.


Valiti ka uus juhatus ja revisjonikomisjon. Üldkoosolekul oli esindatud 28 juriidilist liiget.

Koosoleku algul esitas Jõgevamaa Spordiliit Kalju pikaaegne tegevjuht Uno Valdmets aruande spordiliidu viimasest tegevusperioodist. Suuresti keskendus ta spordielu korraldamisele pärast haldusreformi, mil omavalitsustes töötavad spordijuhid.

Seejärel algasid valimised, kuna kauaaegne tegevjuht Uno Valdmets otsustas ametist loobuda ja kolmeaastased volitused lõppesid ka senisel presidendil Tarmo Raudsepal, juhatusel ja revisjonikomisjonil.

Presidendi kandidaadiks olid spordiklubid üles seadnud ajakirjanik Tiit Lääne. Viimane märkis oma kõnes, et teda motiveeris spordiliit Kalju presidendiks kandideerima paljudelt väärikatelt ja tõsistelt spordiinimestelt tulnud ettepanek.

Aeg nõuab uusi väljakutseid

„Presidendina pean oluliseks üldpildi kujundamist maakonna spordielust, milleks kavatsen külastada erinevaid Jõgevamaa paiku, kus tegeletakse spordiga. Spordiliit on aastaid head tööd teinud, kuid elu nõuab ajaga kaasas käimist ja seepärast tuleb paljud asjad ümber vaadata. Mida on vaja muuta, mida uut juurde tuua, et maakonna hea sportlik maine tugevneks veelgi,”ütles Lääne. „Selleks on vaja aga tugevdada koostööd klubide ja spordiliidu vahel, samuti omavalitsustega.“

Tiit Lääne valiti Jõgevamaa spordiliit Kalju presidendiks 27 poolthäälega, mis tähendas ühehäälset toetust, kuna üks sedel oli rikutud.

Tiit Lääne tegevustest sporditegelasena võib nimetada Otto Erimaa mälestusvõistluste korraldamist kergejõustikus (alates 1969), erinevate jalgpalli- ja hokiturniiride ning maleturniiri Jõgeva AVRO organiseerimist. Samuti on ta jäädvustanud mitme raamatuga Jõgevamaa spordiajalugu. Eesti Uisuliidu asepresidendina algatas Lääne idee Peipsi uisumaratoni korraldamiseks.

Tiit Läänet õnnitles valimisedu puhul spordiliit Kalju senine president Tarmo Raudsepp.

Spordiliidu tegevjuhiks kandideerinud Toomas Klaarman ütles oma sõnavõtus, et senine tegevus spordivaldkonnas on andnud talle nii teadmisi kui ka kogemusi. „Kui vaadata nimekirja inimestest, kes kandideerivad Kalju juhatusse, siis näen potentsiaali, mis annab kindlust Kalju juhiks kandideerida.“

Põltsamaa vallas Kuningamäel kardisporti edendav Peeter Kallasmaa lausus kommentaariks: „Kui oled Klaarman Jaani poeg, siis oskad ka raha lugeda.“

Kallasmaa pidas silmas omaaegset legendaarset Jõgevamaa pangajuhti Jaan Klaarmani. Mispeale

Toomas Klaarman teatas, et Jaan Klaarman oli tema onu.

„Minu tööaeg algab juulist. Esimeseks tegevuseks on Jõgevamaa Spordiliit Kalju olukorraga tutvumine ja kogu asjaajamise ülevõtmine seniselt juhilt Uno Valdmetsalt. Põhieesmärk on sporti arendada üle maakonna ja saada nii Jõgeva, Põltsamaa kui ka Mustvee piirkond ühiselt tegutsema,“ ütles Toomas Klaarman usutluses Vooremaale.

Tihendada koostööd klubidega

Toomas Klaarman on töötanud Jõgeva linnavalitsuses spordijuhina ja spordikeskuse Virtus juhatajana. Ta on rahvusvahelise saalihokiturniiri Jõgeva Karikas algataja ja Felix Adrati jalgpalli mälestusturniiri korraldaja. 1995-2000 oli Klaarman Jõgeva Spordiklubi Tähe juhatuse esimees, Jõgevamaa Spordiliit Kalju juhatusse kuulus ta perioodil 2001-2004.

Kalju juhatusse valiti Jõgevamaa erinevate alade spordiinimesed. Võrreldes eelmise koosseisuga on uute nimedena Indrek Eensalu, Raivo Meitus, Silver Nõmmiksaar, Ülar Poom, Raul Soodla, Margus Ääremaa ja Tiit Tammaru. Uuenenud revisjonikomisjoni valiti Külli Annamaa ja Jana Pärn. Spordiliit Kalju juhiabina jätkab Epp Hoovi.

Uue juhatuse liige, Põltsamaal Kuningamäe terviseradadel sporditegevust organiseeriv Indrek Eensalu ütles, et spordiliit Kalju huviorbiidis peaks olema ka ekstreemsport, sest see paelub tänapäeval paljusid noori. „Näiteks rularambid ja muud sarnased sportimisatraktsioonid võidavad järjest rohkem populaarsust.“

Jõgeva Kabeklubi juhatuse esimees Ülar Poom sõnas: „Loodan, et uues positsioonis saan veelgi rohkem tegeleda kabe edendamisega. Ootan Kalju uute juhtide mõtteid seoses selle spordialaga.“

„Loodan, et senine hea koostöö spordiliiduga Kalju jätkub. Sarnaselt paljudele spordiinimestele kipub mullegi muret tegema järelkasv. Mitmed noored alustavad küll treenimisega, kui jätavad selle pooleli. See pole nii mitte ainult Eestis, vaid teisteski riikides,“ lausus Eesti Sangpommi Spordiliidu president Ülo Kuusk.

Kauaaegne Mustvee koolijuht ja spordiliidu Kalju eelmise juhatuse liige Jaan Rahuküla arvas, et praeguses olukorras, kus Jõgevamaale on alles jäänud vaid kolm omavalitsust, sõltub väga palju kohalike spordijuhtide tööst. „Tarvis on, et nad edendaksid koostööd kohapeal ja teeksid seda koos Kalju juhatusega.“

Rahuküla sõnul on Jõgevamaa spordiliidul olnud alati tihedad kontaktid koolide kehalise kasvatuse õpetajatega. „Arutakse läbi võistluste toimumised. Arvestades koolide erinevust ja erinevat õpilaste arvu, on koolisporti vaja midagi kapitaalselt uut tuua.“

Jõgevamaa Spordiliidu Kalju

Juhatus:

Tiit Lääne, Indrek  Eensalu, Raivo Meitus, Margus Metsma, Aarne Neiman, Silver Nõmmiksaar, Ülar Poom, Raul Soodla, Tiit Tammaru, Uno Valdmets, Maiu Veltbach, Rainer Võsaste ja Margus Ääremaa.

Revisjonikomisjon:

Külli Annamaa ja Jana Pärn

Tegevjuht:

Toomas Klaarman

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus