Jõgevamaa Spordiliit Kalju tähistas kahekümnendat aastapäeva

Esmaspäeval tähistati Jõgevamaa Spordiliidu Kalju 20. aastapäeva. Meenutati organisatsiooni minevikku ja arutati võimalusi spordielu edendamiseks. Pidulikul sündmusel tänati ja autasustati meie maakonna silmapaistvamaid spordielu edendajaid.

Spordiliidu juubelikoosviibimise juhatas sisse Jõgeva Ühisgümnaasiumi tantsutrupi Idaküngas ja Jõgeva Muusikakooli rahvamuusikaansambli esinemine.

„Jõgeva rajooni riiklik spordikoondis Kalju loodi 1989. aasta 16. veebruaril toimunud rajooni sporditöötajate ja sportlaste konverentsil. Samal aastal taasmoodustati Tallinnas ka Eesti Olümpiakomitee,” meenutas oma kõnes spordiliidu president Toivo Ilves.

Maavanem Aivar Kokk märkis, et on spordiliiduga Kalju seotud selle algusaastatest. „Osalesin asutamiskoosolekul, mis toimus saalis, mille asemele on praeguseks ehitatud SEB panga ruumid. Mäletan hästi, kuidas tollane vabariigi spordijuht Mati Mark tegi ettepaneku panna uuele ühendusele nimeks Kalju, sest selline organisatsioon oli Jõgeval ka esimesel riigi iseseisvusperioodil.“

Maavanem kinkis Toivo Ilvesele, Kalju tegevjuhile Uno Valdmetsale ja juhiabile Epp Hoovile maakonna sümboolikaga põlled.

Spordiliidu Jõud president Villu Reiljan ütles, et Kalju on igati Jõgevamaa-keskne ja siinseid spordiinimesi ühendav organisatsioon. „Kalju raames tegutseb palju spordiklubisid  erinevatelt spordialadelt. Loodetavasti laieneb Kalju tegevus veelgi efektiivsemaks ja professionaalsemaks,” rääkis Reiljan.

Spordiühendust õnnitlesid Jõgevamaa Omavalitsusliidu juhatuse esimees Toivo Tõnson ja tegevdirektor Ants Orgulas, Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev, Tabivere abivallavanem Kalev Kurs.  Juubelitervituse saatis ka Eesti Olümpiakomitee president Mart Siimann.

Spordiliidu Kalju auliikmeks kuulutati teenekas spordielu edendaja Villu Ojassalu.

Varem on Kalju auliikmeteks valitud Villu Reiljan ja jalgrattatreener Kalev Raudsepp.

Kalju tänuplaadiga autasustati Andres Lippurit Kuremaalt, Väino Treimanni Adaverest, Aimur Sääritsat Jõgevalt, Toivo Uusnat ja Silvar Luhta Põltsamaalt, Enn Kangurit Kuristalt ja Virge Otsat Palalt, kes on aidanud kaasa kogu spordielu käekäigule mitte ainult oma kodupiirkonnas, vaid kogu Jõgevamaal.

Spordiliidu loomise ajal Jõgeva maavanemana töötanud Priit Saksing avaldas arvamust, et ühenduse juubeli tähistamine ja tublimate spordielu edendajate tunnustamine on väga tänuväärne üritus.

„Kaljul on tähtis ja vastutusrikas roll mitmete spordiühenduste katusorganisatsioonina. Spordielu stabiilsust ja järjepidevat toimimist soodustabki just süstemaatiline tegevus,” ütles omaaegne tippsportlane ja jalgrattatreener Kalev Raudsepp.    

Juubeliks ilmus ka trükis „Jõgevamaa Spordiliit Kalju 1989-2009“, mille koostamisel ja väljaandmisel oli toimetajaks Uno Valdmets ja projektijuhiks Epp Hoovi.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus