Jõgevamaa spordielu edukaimad said väärika tunnustuse

Jõgevamaa spordielu silmapaistvamate isikute autasustamise sissejuhatuseks kõneles maavanem Aivar Kokk, kes kiitis spordiklubide järjepidevat ja entusiastlikku tegevust ning märkis, et sportlased ja treenerid peavad võitude nimel töötama kindlasti rohkem kui kaheksa tundi päevas. Jõgevamaa Spordiliidu Kalju tegevjuht Uno Valdmets ütles, et edukaimad tegijad spordivaldkonnas valisid välja maakonna spordiklubid, koolid ja Kalju 13-liikmeline juhatus.

Parimaks tunnistatuid autasustasid Aivar Kokk, Uno Valdmets, spordiliidu Kalju president Toivo Ilves ja Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Toivo Tõnson.

Parima sportlase tiitli pälvinud Erge Nugis võitis möödunud aastal hõbemedali sumo maailmameistrivõistlustel, sama värvi medalid Euroopa meistrivõistlustel juunioridele kuni 80 kg kehakaalus ja absoluutkaalus ning Euroopa meistrivõistlustel osalenud naiskonna koosseisus pronksmedali. Eesti meistrivõistlustel sai ta nii kulla kui pronksi.

Õhtu juht Ivar Lett küsis Erge Nugiselt, kuidas mõjub sumo daamilikkusele. ?Väga hästi,? vastas Eesti parim sumotor ja märkis, et seda küsimust on talle korduvalt esitatud. Maakonna parima sportlase tiitli eest avaldas Erge Nugis tänu jaapani keeles.

Jõgevamaa parima sportlase tiitli kandidaatideks olid esitatud ka profijalgratturid Janek Tombak, Erki Pütsep ja Rene Mandri ja maadleja Viljo Kokla.

Jõgevamaa parimaks noorsportlaseks tunnistati Pala Kooli õpilane Allar Lamp, kes võistleb spordiklubis Contra. Tema treeneriks on isa Andrus Lamp. 1991. aastal sündinud Allar Lamp võitis mullu Eesti meistrivõistlustel kuldmedali 1500 meetri jooksus ( spordihallis), 2000 meetri murdmaajooksus, 2000 meetri jooksus, 3X 1000 meetri teatejooksus ning hõbemedali 800 meetri jooksus. Samuti võitis ta Eesti karikavõistlused 1000 meetri murdmaajooksus ning püstitas sellel spordialal ka Jõgevamaa 14-aastaste sportlaste rekordi 2.47,26.

?Sport aitab tugevaks saada, elus edasi jõuda ja ühtlasi palju häid tuttavaid leida,? ütles Allar Lamp, kes peab eelmisel aastal võidetud autasudest ise kõige olulisemaks teatevõistluse kuldmedalit. Noor spordimees kiitis ka oma kodukandis asuvaid spordiradasid, mis sobivad hästi ka jooksmiseks.

?Allar alustas sportimist jalgpallist, seejärel tegeles korvpalliga. Kergejõustikku hakkas ta harrastama paar aastat tagasi. Päris tippsporti jõudmiseks peab poiss veel kõvasti pingutama,? arvas isa ja treener Andrus Lamp.

Parima noorsportlase tiitlile konkureerisid ka maadleja Birgit Leegen ja kergejõustiklane Kristjan Rosenberg.

Parima võistkonna nimetuse välja teeninud spordiklubi Tähe saalihoki esindusvõistkond võitis 2005. aastal hõbemedalid Eesti meistrivõistlustel ja Eesti karikavõistlustel, kuldmedali Põhjamaade liiga võistlustel ja üheksanda koha Euroopa riikide meistrite karikavõistlustel. ?Meie edu eelduseks on pingeline töö ja pidev mõtlemine järelkasvule. Eelmisel aastal võtsime esindusvõistkonda mitmeid võimekaid noori,? ütles spordiklubi Tähe juhatuse esimees, esindusvõistkonna ründemängija ja treener Marko Saksing.

Parima võistkonna valimisel olid nominentideks ka spordiklubi Contra teatejooksu B-vanuseklassi noormeeste võistkond, Audentes/Kuremaa esiliiga korvpallimeeskond ja Põltsamaa Ühisgümnaasiumi võrkpallimeeskond.

?Tähe esindusvõistkond tunnistati aga edukaimaks ülekaaluka häälteenamusega, kusjuures selle tiitli on saalihokimängijad pälvinud ka mitmel varasemal aastal,? märkis spordiliidu Kalju tegevjuht Uno Valdmets.

Jõgevamaa parimaks treeneriks tunnistati kergejõustikutreener Hendrik Lindepuu, kes pälvis selle tiitli ka möödunud aastal.

2005. aastal võitsid Hendrik Lindepuu õpilastest Eesti noorte meistrivõistlustel kuldmedalid Maarja Pärs teivashüppes ja Kirsi Välbe vasaraheites, hõbemedali Indrek Masing vasaraheites ja Minna Kuslap teivashüppes, pronksmedalid Kersti Rebane vasaraheites ja Maarja Pärs teivashüppes ( sise-MV) ja Jarko Koort teivashüppes

Rukkilillemängudel sai Indrek Maasing vasaraheites kuldmedali, Madli Kasemaa samal spordialal pronksmedali ja Kristo Rudissaar pronksi teivashüppes.

Kadi Lille püstitas aga teivashüppes 12-aastaste rekordi tulemusega 2.65. Kokku kuulub Hendrik Lindepuu õpilastele 20 maakonna noorte ja 3 täiskasvanute rekordit.

Spordivaldkonnas parimaks tunnistatud jõgevamaalased said auhinnaks rahalise preemia ja spordiajakirjanik Tiit Lääne raamatu jalgrattur Lauri Ausist ning tema toimetatud ja Jaan Lukase koostatud raamatu ?Presidendi võrkpallitreener?. Viimatimainitud raamatu kangelane, 90-aastane Raimund Kokk viibis ka ise kultuuri- ja spordiinimeste tunnustamistseremoonial.

Maavanem Aivar Kokk kutsus Tabivere Vaba Aja Keskuses toimunud koosviibimisel kõiki spordisõpru lööma kaasa märtsis Peipsi järvel korraldataval Kalevipoja uisumaratonil.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus