Jõgevamaa sai uue aastaraamatu

Jõgeva maavanema Aivar Koka ja proua Ülle Koka iseseisvuspäeva vastuvõtul esitleti maakonda tutvustavat traditsioonilist kogumikku „Jõgevamaa Aastaraamat 2008.“

75-leheküljelises  raamatus  tutvustatakse  meie maakonnas möödunud aasta jooksul tehtut.

Raamatu eessõnas nimetab maavanem mullusteks olulisemateks sündmusteks Jõgevamaal Vabadussõja mälestussamba püstitamist Palamusele, Kursis toimunud võidutule üleandmise tseremooniat, Kalevipoja kujutisega maakonnavärava avamist Jõgevamaa ja Tartumaa piiril Äksis ning mitmeid teisi sündmusi. Maavanem analüüsib ka üldist majandusolukorda ning Jõgevamaa probleeme selles kontekstis.

Tegudest ja kordaminekutest oma piirkonnas on kirjutanud linnapead ja vallavanemad, kelle artiklite sissejuhatustes tutvustatakse omavalitsuste vappe. Majandushuviline lugeja leiab aga raamatust enim tulumaksu  maksnud asutuste ja ettevõtete TOP 20-ne ja Jõgevamaa ettevõtete pingerea käibe järgi. Viimastes peatükkides tutvustatakse Jõgevamaa arenguvisioone ning Jõgeva maavalitsuse ametnikke.

Aastaraamatu toimetas Jõgeva maavalitsuse kolleegium eesotsas endise pressiesindaja Andres Loorandiga. Raamat trükiti Tallinna Raamatutrükikojas, väljaandmist toetas Jõgevamaa Omavalitsuste Liit. 

„Esimene aastaraamat ilmus 2004. aastal ja nii muutus nende väljaandmine traditsiooniks. Hea meeskonnatöö tulemusena oleme suutnud tagada, et raamat eelmise aasta kohta näeb trükivalgust uuel aastal, iseseisvuspäeva künnisel. Aastaraamat 2008 on võrreldes varasematega põhjalikum ja rikkam fotode poolest,” ütles maavanem Aivar Kokk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus