Jõgevamaa sai hanke korras 63 arvutit

Swedbank AS, Vaata maailma sihtasutus ja Tieto AS kuulutasid välja hanke „Uus algus“, mille raames sooviti aidata neid asustatud paiku, kus on üldkasutatavad arvutid, millega omakorda arendada inimeste digipädevust. Jõgevamaa sai hanke raames 63 arvutit.


Tieto AS äriarendusjuht Priit Muuga sõnas, et üheks projekti algatamise põhjuseks oli märkimisväärne kontrast suurte omavalitsuste ja väikeste asustuste vahel. „Tekkis mõte, et kui kusagil jääb korralikke, mõne aasta vanuseid seadmeid üle, siis miks mitte anda neile, kes neid rohkem vajavad,“ sõnas Muuga. Esimene katse küll ebaõnnestus, kuid kui Swedbank hakkas oma arvuteid välja vahetama, tehti sama ettepanek pangale. Selgus, et mõttel oli jumet ning soovijaid oli palju. Kokku jagatakse projekti raames 1000 arvutit, kuid avaldusi tuli umbes 3300. Kokku taotles seadmeid 470 organisatsiooni.

Enne arvutite teisele ringile saatmist tegid Tieto töötajad need puhtaks ja nüüd on need nagu uued. „Tore, et huvi on suur ja vastuvõtt soe. Meil on hea meel, et saame väiksemaid kohti toetada,“ sõnas Muuga.

Viljandi ja Jõgevamaa Swedbanki kontorite juhataja Reeme Remmelgas sõnas, et Swedbankil on suur vastutus inimkonna ja ühiskonna heaolu ees. „Me teeme seda oma põhimõtetest lähtuvalt: meil on kaks põhilist teemat: üks on inimeste digipädevus ja selle areng ning teine areng regioonidesse. Meie eesmärk on see, et inimesed, kes tahavad Jõgeval töötada, saaksid seda teha ega peaks kaugele sõitma,“ sõnas Remmelgas.

Mustvee abivallavanem Enn Kurg sõnas, et hajaasustuses on digipädevus oluline, sest nii saab palju asju ära ajada kodu lähedal.

Arvutid läksid:

Jõgeva valla noortekeskus 12

Jõgeva haigla päevakeskus 5

Põltsamaa raamatukogu 10

Mustvee vallavalitsus esitas taotlused Mustvee linnaraamatukogu, Voore raamatukogu, Avinurme raamatukogu, Ulvi raamatukogu, Kasepää raamatukogu, Raja raamatukogu, Lohusuu raamatukogu, Saare raamatukogu, Mustvee avatud noortekeskuse, Voore noortetoa, Raja vabaajakeskuse noortekeskuse ja Lohusuu vabaajakeskuse noortetoa nimel.  Saadi 24 arvutit

Jõgeva vallavalitsus tegi taotlused Jõgeva linnaraamatukogu, Torma raamatukogu, Siimusti raamatukogu ja Kaarepere raamatukogu nimel. Kokku saadi 11 arvutit.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus