Jõgevamaa saab tutvustustrükise

 

Me kõik tahame külalistele oma kodust ja tegemistest meeldiva mulje jätta ning loodame, et nad külaskäigult võimalikult positiivsed mälestused kaasa viiksid. Sedasama soovitakse ka meie maakonnas ja seepärast on kavas kokku panna imagotürkis Jõgevamaast.

Sihtasutuse Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus (JAEK) projektijuhi Teele Kaeramaa sõnul tekkis sellise trükise koostamise idee Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu ja JAEK-i inimeste ühiste arupidamiste tulemusena. Kaeramaa sõnul polnud Jõgevamaal varem sellist pildimaterjalil põhinevat trükist, mida maakonna külalistele ning koostööpartneritele sobiks kinkida. Praegu on olemas küll tekstidega  turismikataloog, kuid fotodel põhinevat Jõgevamaad tutvustavat kataloogi pole. Nii mõnelgi maakonnal on selline kataloog juba olemas.

 

Mida kvaliteetsem, seda parem

Kavandatavale Jõgevamaa tutvustustrükisele võivad fotosid saata kõik, kinnitades sealjuures, et nad annavad õiguse saadetud fotosid kataloogis kasutada. Hea, kui need fotod kajastaksid nii  Põltsamaa, Vooremaa ja kui Peipsi piirkonda. Teele Kaeramaa sõnul pole veel tehnilises mõttes välja töötatud mingeid kriteeriume, millele foto peaks vastama, kuid loomulikult on nii, et mida kvaliteetsem, seda parem. Fotode juurde lisatakse ka autorite nimed, sest see on ainuke võimalus autorit tänada ja tunnustada. Kindlasti lisatakse fotole selgitus, millega seal täpsemalt tegu on. Trükise lehekülje suuruseks on plaanitud 21×21 sentimeetrit. Üleskutse fotode saatmiseks jõudis infona huvilisteni alles neljapäeval, kuid reede lõunaks oli üks foto juba kohale jõudnud.

Fotod on oodatud

Teele Kaeramaa kinnitas, et fotod meie loodusest, sündmustest, turismiobjektidest jne on väga oodatud.

Trükise koostajad soovivad, et hiljemalt septembri lõpuks, oktoobri alguseks jõuaksid fotod nendeni, sest tänavuse aasta lõpuks peaks kavandatav raamat kaante vahele saama. Fotod tuleks saata JAEK-i meiliaadressil. Raamat antakse välja eesti, inglise- ja venekeelsena. Eestikeelsena trükitakse raamatut 6000 tükki, teistes keeltes kummaski 3000. Jõgevamaa imagotrükis valmib Leader- programmi toel ning omaosaluse tasub Jõgevamaa Omavalitsuste Liit.

 

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus