Jõgevamaa saab Phare Välispiiride Algatuse Programmist üle 4,5 miljoni

Peipsi äärde kahe kaiga Kesk-Peipsi sadama arendamise eeltöid otsustati rahastada 74,8 protsendi ulatuses ehk 189 704,26 euroga. Painküla Tööstuspargi loomise ettevalmistamist ning 3,2 km pikkuse raudteeharu rajamise eeltöid ja projekteerimist 99 047 euroga, teatas maavalitsuse pressiesindaja.

?Rahade saamine eeltegevusteks ja projekteerimisteks näitab selgelt väga head koostööd Jõgeva Maavalitsuse, omavalitsuste ja Jõgeva Arendus- ja Ettevõtluskeskuse (JAEK) vahel,? rõhutas Jõgeva maavanem Aivar Kokk erinevate osapoolte koostööd ning lisas, et kuigi maavalitsustel puuduvad vahendid taoliste projektide rahastamiseks, on nende roll just initsiatiivi ülesnäitamine ja erinevate osapoolte koostöö arendamine.

“Maavalitsuse roll on maakonna tasakaalustatud arengu tagamine ning taoliste projektide vedamine on väga selge näide sellisest arengust,? lisas Kokk

Kokka sõnul kogunevad osapooled 16. mail Jõgeval, kus määratakse kindlaks edasine tegevuskava. Maavanem kinnitas, et konkursid tööde teostajate leidmiseks kuulutatakse välja kuu aja jooksul ning töö peaks algama pärast jaanipäeva.

Sadama ja tööstuspargi ehitustöödeks loodetakse rahastust saada erinevatest EL fondidest, samuti loodab Kokk ka erainvestorite huvile.

?Seni kuni pole projekte, ei saa ka ehituseks kusagilt raha taotleda,? selgitas Kokk ja lisas, et nüüd kui eeltööde ja projektide rahastamine on kindel, saab hakata ka kohe investeeringuprojektide kirjutamist.

Kesk-Peipsi sadam on planeeritud kahe kaiga polüfunktsionaalse sadamana, kus Mustveesse on plaanitud reisi- ja jahikai ning Omedusse kauba- ja kalakai. Mustvee kai ehituse prognoositavaks maksumuseks on ca 50 miljonit krooni, Omedu kai maksumuseks ligi 120 miljonit.

Painküla tööstuspargi arendamine näeb ette 3,2 kilomeetrise raudteeharu ehitamist Jõgevalt Werol Tehasteni ning raudteeharu ümber tööstuspargi ja kaubajaama ehitamist, mis viiks raudtee kaubavedude ja ?laadimise raskuskeskme Jõgeva linnast välja.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus