Jõgevamaa saab oma esinduse Tallinnas

Kui Tallinnas Balti jaamas rongist maha tulla ja lähimat tänavat pidi otse vanalinna jalutada, siis paariminutilise jalutuskäigu järel märkab jõgevamaalase vilunud silm ühel hoonel Eesti lipu kõrval uhkelt lehvimas oma maakonna lippu. Siin, Nunne tänav 7 asub Jõgevamaa esindus, kinnitab tahvel ukse kõrval. Maja seinal on ka Jõgevamaa ja selle kõikide omavalitsuste vapid.

Eelmise aasta lõpus sõlmis Jõgeva maavalitsus koostöölepingu Jõgeva osaühinguga Tulirebase Gild, kahasse renditakse enam kui 100 ruutmeetrist pinda hoone esimesel korrusel ja keldrikorrusel. Nii on kergem üüri- ja kommunaalkulusid katta. Maavalitsuse ehk jõgevamaalastele avalikuks kasutamiseks mõeldud ruumideosa kokku ligi 10 000 kroonini ulatuva kuutasu maksab tänavu Jõgevamaa Omavalitsuste Liit.

Ideaalne asukoht

Tänavalt sisse astudes esimeses ruumis müütab Tulirebase Gild maitsekaid nahkehistöid ja suveniire. Järgmises ruumis saavad Jõgevamaa käsitöötegijad oma kaupa müügiks välja panna. Siia on planeeritud ka maakonna omavalitsusi tutvustav ekspositsioon.

Seejärel saab edasi astuda bürooruumi, kus on arvuti ja internetiga varustatud töökoht, koopiamasin ja muud tarvilikud kontoritarbed ning mugav istumisnurgake. Ruumil on omaette sissepääs, klaaskatus ning selle üheks seinaks Toompea müür.

Siit edasi viib trepp keldrikorrusel asuvasse väikesesse võlvidega nõupidamistesaali. 38-ruutmeetrises ruumis mahub koosolekut pidama paarkümmend inimest.

“Enam kui aasta otsisime sobivaid ruume, kus võiksime sisse seada oma maakonna esinduse. Kriteeriumiks oli mõistlik hind ja hea ligipääs,” räägib maavanem Aivar Kokk. “Praegust asukohta võib lausa ideaalseks pidada, läheduses on raudteejaam ? Jõgevalt Tallinna on kõige mugavam just rongiga liigelda ? ning kaugele ei jää ka riigiasutused, kus kõige sagedamini käia tuleb.?

“Tallinnas kolleegide, külaliste ja äripartneritega kohtumiseks või ürituste korraldamiseks saavad kõik jõgevamaalased kasutada esinduse ruume ja võimalusi,? kinnitab maavanem, lisades, et n-ö oma territooriumil läbirääkimiste pidamine annab tavaliselt kaudseid eeliseid. ?Paljud jõgevamaalased käivad Tallinnas asju ajamas ning on ju hea, kui pealinnas on olemas kindel toetuspunkt, kus kiiresti vajalikku e-kirja vaadata või lihtsalt aega parajaks teha.?

Tööajal ehk Tulirebase Gildi kingitustepoe lahtiolekuaegadel pääseb vabalt ka Jõgevamaa esinduse ruumidesse. Kui soovitakse nõupidamistesaalis üritust läbi viia, tuleb sellest ette teatada Jõgeva maavalitsuse infolauda telefonil 776 6333.

Rongiga on hea Tallinnas käia

Üleeile käis rongiga Tallinnas Jõgevamaa ettevõtjate delegatsioon, et vaadata esinduse ruume, kuulata Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis ametnike ettekandeid ning osaleda koolitusel.

?Usun, et esindus leiab Jõgevamaa ettevõtjate poolt kasutamist. Kuna meie firma teeb niikuinii mõnikord Tallinnas nõupidamisi ja sisekoolitusi, siis plaanin ka ise esinduse seminariruumi kasutama hakata,? ütleb AS Merit Tarkvara direktor Andres Kert.

Aasta algul külastasid esindust Jõgevamaa omavalitsuste juhid. ?Kindlasti on maakonna esindus pealinnas vajalik,? kommenteerib Saare vallavanem Jüri Morozov ning meenutab, et veidi aega tagasi kohtus ta Tallinnas Inglismaa kinnisvaraärimeestega, kellega pidi rääkima hotelli fuajees.

?Mõni võib öelda, et saime enne ilma esinduseta hakkama, saame ka nüüd. Inimene on kord selline, et iga uue asja suhtes on ta algul tõrjuv,? jätkab Morozov. ?Aga meil tuleks rutiinsest käitumisest lahti saada. Ka mina olin harjunud autoga Tallinnas käima. Heade liiklusolude korral tähendab see kaks ja pool tundi sõitu sinna ja sama aeg tagasi. See on nagu autojuhitöö tegemine. Rongiga Jõgevalt Tallinnas käies sain meeldiva üllatuse osaliseks: jätad auto Jõgeval turvalisse kohta, rongisõiduaega saad kasutada arvutiga töötamiseks ning õhtul tagasi jõudes pole ka nii väsinud kui pika autosõidu järel.?

Ehkki juba praegu saab esindust külastada, avatakse see ametlikult 11. aprillil. Otse teisel pool tänavat asub Nukuteater ? seal algusega kell 11.30 avasündmus aset leiabki. Etendub Jõgevamaa isetegevuslaste kava “Lible tegi. Küllap vist?, mida said näha maavanema Eesti Vabariigi aastapäeva puhusel vastuvõtul käinud külalised. Pärast pidulikku osa Nukuteatris jätkub koosviibimine esinduse ruumides.

Aivar Kokk loodab, et ehk õnnestub järgmisel aastal luua maakonna esinduses ka spetsiaalne töökoht. Siit peaksid edaspidi kõik huvilised saama võimalikult mitmekesist ja rikkalikku teavet Jõgevamaa erinevate elualade kohta, sealhulgas mõistagi turismiinfot.

ANDRES LOORAND

blog comments powered by Disqus