Jõgevamaa saab kaks moodsat võimlat

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi võimlat maksumusega ligi 16,5 miljonit krooni ehitab Merko Tartu AS. Põltsamaa linnapea Jaan Aiaotsa sõnul peaks ehitis täielikult valmima järgmise aasta juuliks.

2,5 miljonit krooni tuleb RIPist, 5 miljonit 21. sajandi kooli programmist, 440 000 krooni Põltsamaa vallavalitsuselt, puudu jääva summa kavatseb linn laenata.

Tänavu hakatakse ka Torma Põhikoolile 1200-ruutmeetrist juurdeehitist rajama. Sinna tuleb normaalmõõtmetega võimla, kus saab korraldada rahvusvahelisi võistlusi, samuti garderoobid, vestibüül, jõusaalid jne.

Torma vallavanema Riina Kulli andmetel peaks projektdokumentatsioon valmima 22. juuniks. Järgmise sammuna korraldatakse ehitaja leidmiseks riigihange ja kui see on selgunud, lüüakse kopp maasse.

Jõgeva Gümnaasium saab lavavalgustuse

?Kavatseme hoida uusehitise kõigile maksimaalselt avatuna. Võimla valmides saab Tormas korraldada nii vabariiklikke kui ka rahvusvahelisi võistlusi,? rääkis Torma vallavanem Riina Kull 23. märtsi Vooremaale.

Ka kõik teised maakonna koolid teevad suvevaheajal hoolega remonti.

Tabivere vallavanem Aare Aunap teatas, et 0,6 miljoni krooni eest, millest pool miljonit eraldab riik, remonditakse Tabivere Gümnaasiumi võimla põrandat ning klassiruume. Töid teeb OÜ Äksi Puhkemaja.

Jõgeva Gümnaasiumi remonditöid rahastab riik 2 miljoni krooniga ja ülejäänu tuleb linnavalitsuselt. Kokku 2,256 miljoni krooni suurune leping ehitajaga on veel sõlmimata.

Gümnaasiumi aulasse paigaldatakse tänavu lavavalgustus ja soetatakse ka helitehnika. RIPist on selleks eraldatud pool miljonit krooni. Jõgeva Linnavara juhataja Heino Puide sõnul peaks riigihanke võitja selguma juuli lõpuks. Töid tehakse augustis.

Palamuse saab moodsa koolisöökla

Jõgeva Ühisgümnaasiumi esimese korruse koridoridesse paigaldatakse linnavalitsuse rahadega ja 200 000 krooni eest uus PVC kate. Tööde tegija ei ole veel selgunud.

Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumis renoveeritakse 1,4 miljoni krooni eest söökla, millest miljon tuleb RIPist ja 0,4 miljonit Palamuse vallavalitsuselt. Ehitajaks on JB Ehituse AS Tartust. Palamuse vallavanem Urmas Astel teatas, et sööklas tehakse uued vaheseinad, remonditakse söökla saali ja kööki, ühesõnaga täisvärk.

Kaarepere Põhikoolile ehitatakse valla rahadega keskküttesüsteem, mis läheb maksma 400 000 krooni.

Laiuse Põhikooli köögi nüüdisajastamiseks koos uute seadmete muretsemise ning paigaldamisega eraldas riik 150 000 krooni ja Jõgeva vallavalitsus 650 000 krooni. Jõgeva valla ehitusspetsialisti Aavo Välba teatel on ehitajaks uus ja alles tänavu Laiusel tegutsema hakanud firma OÜ Keniro, juhiks Evert Kapp.

Samuti tehakse Kuremaa Lasteaed-Algkoolis valla rahadega 170 000 krooni eest remonti.

Pala Põhikool saab 450 000 krooni eest uue katuse, 400 000 krooni tuleb RIPi rahadest. Lisaks uuendatakse Palal vallavanem Kalev Kursi andmetel 80 000 krooni eest kooli elektrisüsteemi. Ehitajaks on AS Remeser. Praegu remondib see ettevõte lastaia õppe- ja magamisruume.

Tänavu on Riiklikust Investeeringute Programmist (RIP) eraldatud kümnele Jõgevamaa haridusasutusele 8,5 ja 21. sajandi kooli programmi vahenditest lisaks veel 5 miljonit, kokku seega 13,5 miljonit krooni. Sellele summale lisanduvad kohalike omavalitsuste rahaeraldused.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus