Jõgevamaa saab amfiibniiduki

Niita saab masinaga nii sügavas kui ka madalas vees ning järve kaldal, samuti korjab niiduk mahaniidetud materjali kokku ning toob veest välja.

Amfiibniiduki muretsemise idee oli Jõgeva Maaparandusbüroo juhataja Ilmar Tupitsa sõnul õhus juba mitu aastat tagasi.

?Kindlasti on amfiibniiduki soetamine kasulik ja vajalik investeering. Nii muudame maakonna turistidele ja ka oma maakonna inimestele meeldivamaks. On ju märksa parem käia ujumas rannas, mis on korda tehtud. Samuti on meil voorte vahel peidus palju ilusaid järvekesi, mille ilu on praegu aga peidus, sest kaldad on võsastunud ning raskesti ligipääsetavad. Samas ei tähenda vaadete avamine järvedele kõikide järvekallaste arutut paljaksniitmist ? kõike on võimalik teha mõistusega ja mõõdukalt,? leidis maavalitsuse avalike suhete juht Taavi Linnamäe.

Varem ei ole meie maakonna järvi amfiibniidukiga puhastatud, seda tööd on tehtud vana Poola päritolu paadiga, mis on renditud Võrumaalt. Selle masina tööviljakus jäi tagasihoidlikuks. Samuti jäi niidetud rohi, kõrkjad ja muu praht järve. Enne amfiibniidukiga tööle asumist tehakse järvedes uuringud, milline on nende taimestik ja loomastik ning üldine olukord. Esimesed niitmistööd on kavandatud sügisele, kui masin kohale jõuab ning inimesed on sellega töötama õppinud.

Järvede vaadete avamine on ühtlasi üks maavanem Aivar Koka arenguideedest maakonna atraktiivsemaks muutmisel ja tutvustamisel nii turistidele kui ka kohalikele inimestele.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus