Jõgevamaa rõõmustab töökate haridussõprade üle

Tänavu kevadel kuulutas haridus- ja teadusministeerium välja järjekorras juba 14. aasta õpetaja konkursi, mille raames on välja valitud järgmisse vooru pääsejad. Jõgevamaa paistab silma mitmete finalistidega.


Järgmise sammuna koguneb riiklik haridustöötajate tunnustamise komisjon, kelle otsuse järel selguvad aasta õpetaja 2018 lõppvooru nominendid, kes kuulutatakse välja 29. augustil Tallinnas. Jõgevamaal on põhjust püsida ootusärevana, sest pea igas kategoorias on esindatud ka Jõgeva haridustöötajad.

Finalistidena märgib ministeerium aasta lasteaiaõpetaja kategoorias Auli Isakari Laiuse Jaan Poska Põhikoolist, õppeasutuse juhi kategoorias Anneli Jämeda Jõgeva Põhikoolist, hariduse sõbra kategoorias Palamuse Pritsumehed ning Põltsamaa Ühisgümnaasiumist klassiõpetaja kategoorias Maire Keisi, klassijuhataja kategoorias Kadi-Ly Jaansalu, põhikooli aineõpetaja kategoorias Eva-Brit Bergmanni, gümnaasiumiõpetaja kategoorias Erika Sari ning tugispetsialisti kategoorias Karmen Maikalu.

Panus Jõgevamaa haridusse

„Ma arvan, et kõik meie õpetajad on väga tublid ja teevad rohkem, kui tegelikult ette on nähtud ja teevad ka koolist väljapoole,” kiidab Põltsamaa ühisgümnaasiumi direktor Aimar Arula, selgitades, et tänavused finalistid on valitud selle põhjal, kes lõppenud õppeaastal kõige tublimad olid. Arula sõnul peetakse silmas ka seda, kes oleks tõepoolest tugev kandidaat, mitte esitatud vaid konkursil osalemise pärast, et maakonnast ikka edasi pääsetaks. Nii võibki tõdeda, et kõik esitatud õpetajad said ka märkimisväärse koha finalistide seas.

Aasta sõber hariduses märgitud Palamuse Pritsumehed tegelevad aga haridusse panustamisega igal õppeaastal ning seda juba aastaid. Ka lõppenud õppeaastal korraldati noorte päästeringi, rajati liuväli kooli juurde ning ühes gümnaasiumiõpilastega korraldati pardirallit. „Ma arvan, et eks ta nende aastate lõikes on tulnud. See aasta otseselt just erilisem ei olnud, mitmel aastal järjest on tegeletud tööga,” kommenteeris finaalikohta Palamuse Pritsumeeste komando pealik Margus Kaasik, olles õnnelik selle üle, et märgatakse ja tunnustatakse neid inimesi, kes oma aega panustavad.

Finaalikoha tähtsus maakonnas

Tugevad finalistid loovad hea võimaluse võiduks ning sellisel sündmusel oleks nii kooli kui ka maakonna jaoks suur tähtsus. „Kui kõik viis on juba vabariigis nominentide hulgas, siis tegelikult on see väga-väga suur tunnustus. Meie õpetajad enamus teevad ikka väga head tööd,” on Põltsamaa Ühisgümnaasiumi direktor uhke ning tänab omakorda õppealajuhatajaid, kes näevad vaeva niisuguste iseloomustuste kirjutamiseks, mis kooli õpetajad vabariiklikku komisjoni saadavad.

Eestimaa arvestuses on Jõgeva maakonnal siiras rõõm olla märgitute seas. „See näitab, et siinkandis on ka tegusaid inimesi, et see pole mingisugune ääremaa või kolgas, kus midagi ei toimu,” tunnustab Palamuse Pritsumeeste komando pealik, nentides, et suuremad sündmused on siiski Tallinna-kesksed ning on hea, kui ka pealinnast väljaspool midagi ära märgitakse. Konkursi võitjad selguvad aasta õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab” 14. oktoobril.

VERONIKA UIBO

blog comments powered by Disqus