Jõgevamaa päästjatel on nüüdisaegne paakauto

Lõuna päästekeskuse Jõgeva komandol on uus paakauto, mis võimaldab tuleõnnetuste likvideerimisel märksa efektiivsemalt vett kasutada.


Jõgeva päästekomando pealiku Hannes Nigulase sõnul on uue paakauto üheks eeliseks võimalus kiiremini vett peale ja maha võtta. “Auto veepaak mahutab 8000 liitrit vett ning katusel on 9500 liitrine bassein. Masin mahutab vett küll vähem kui eelmine paakauto, kuid seevastu saab vett kiiremini õnnetuskoldesse suunata,” rääkis Nigulas.

Komandopealik märkis, et igal juhul sõidab paakauto välja sündmuskohale, kus põleb hoone. “Esimene väljakutse, kus paakauto Jõgevamaal käis, oli traktori põlengu kustutamine Pajusi vallas. Nimelt seisis traktor otse farmihoone ukse ees ja tulekahju võinuks sinna edasi levida,” tõdes mees.

Paakauto funktsioonide kasutamiseks vajalikud teadmised ja oskused omandavad kõik Jõgevamaa päästekomando päästjad. Autot juhib ja põhiülesandeid täidab seal üks päästeteenistuja, kuid sündmuskohal läheb talle kolleeg appi.

Uus päästeauto ja selle paagisüsteemid on valmistatud Poolas.

“Ajaga tuleb sammu pidada ja päästetehnika uueneb meil pidevalt. Lähiajal on plaanis osta ka uus kustutusauto,” ütles Jõgevamaa päästepiirkonna juhataja Jüri Alandi.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus